Facebook та Instagram масово видаляють сторінки українських видавництв та активістів-патріотів

За останню добу з українського сегменту соцмереж Facebook та Instagram без попередження було видалено кілька десятків акаунтів, що належали українським видавництвам, торгівельним маркам або просто патріотично налаштованим активістам.

Про це повідомляє сайт IPC-Херсон.

Зокрема, ввечері 9 вересня з Instagram було видалено сторінку Київського видавництва «Пломінь», що займається виробництвом та поширенням патріотичної літератури.

Заблокованими також виявились акаунти двох українських фірм мілітарі одягу SvaStone та MilitantStore.

Без попередження також було видалено профіль української співачки Юлії Качули, що мешкає в Криму. Про це вона повідомила на своєму каналі в Youtube.

«Днями зламали, видалили мої сторінки у всіх соціальних мережах. Я звернулася до знайомого фахівця, щоб він подивився, як можна цю ситуацію виправити. Він побачив, що злом був з території Росії і причому настільки підло і брудно, що відновити її тепер просто неможливо, з втратою всієї інформації. Виходить повне блокування мене з цивілізованим світом. Який сенс був це робити, я не розумію», – сказала Качула у відеокоментарі.

Із Facebook и Instagram зникли профілі українських перекладачів, що займались адаптацією сучасної воєнної мемуаристики для західної аудиторії.

Чернівецький журналіст та публіцист Святослав Вишинський так прокоментував втрату своєї сторінки у Facebook:

«Сьогодні Facebook видалив мій профіль та низку сторінок, які я адміністрував. Знищено навіть Instagram. Точна причина невідома, але загальний формуляр вказує на численні злочини проти людства і людяності, які я міг здійснити».

Опубліковано попередній список сторінок, які піддались цензуруванню.

Загалом, за правилами соцмережі Facebook, блокування акаунтів може відбуватися за таких умов:

  • Публікація неприпустимого контенту (вірусні коди, пропаганда насильства і заборонених речовин, реклама сумнівних методів заробітку).
  • У профілі вказано ім’я іншої людини.
  • Використання вигаданого імені.
  • Реєстрація сторінки, яка видає себе за офіційну сторінку будь-якої організації або бренду.
  • Регулярне порушення правил і норм співтовариства (спам, цькування, ворожі висловлювання, порушення безпеки інших осіб).
  • Неприпустимі дії щодо інших користувачів (переслідування, нав’язлива недобросовісна реклама, образа).

Автори заблокованих акаунтів не визнають за собою порушень правил соцмереж та наголошують на недопустимості цензурування їх проукраїнського сегменту в Україні.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine