В ООН засудили РФ за порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права в Криму

Перша заступник глави МЗС України Еміне Джапарова повідомляє, що 15 вересня в Женеві зробили спільну заяву по Криму представники 41-го держави-члена ООН: РФ засудили за порушення прав людини і міжнародного права на окупованому півострові.

Генеральна Асамблея ООН Фото: Facebook Emine Dzheppar

«У Спільній заяві за Криму 41-го держави-члена ООН, сказаному в ході 45-ї сесії Ради ООН з прав людини, Росію, як держава-окупанта, закликали дотримуватися своїх зобов’язань відповідно до міжнародного гуманітарного права, неухильно виконувати резолюції ГА ООН по територіальної цілісності України і положення з правами людини в АРК, наказ Міжнародного суду про скасування заборони Меджлісу як представницького органу кримськотатарського народу, а також забезпечити повний і безперешкодний доступ на територію АРК для міжнародних і регіональних правозахисних моніторингових механізмів», – повідомила заступник голови  МЗС.

Еміне Джапарова Фото: investigator.org.ua

Крім того, Україна буде виносити не менше двох проектів резолюцій по Криму на сесію Генасамблеї ООН, повідомив в інтерв’ю Крим.Реаліі ТВ постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

«Одна резолюція стосуватиметься прав людини. Інша – мілітаризації. Робота над текстами нових резолюцій почалася вже давно. Ми продовжуємо тісно працювати з Києвом, з Міністерством закордонних справ, з деякими неурядовими організаціями, іншими установами в Україні для того, щоб доопрацювати цей текст», – сказав посол в інтерв’ю.

Кислиця зазначив, що українська сторона звертає більшу увагу на якість резолюцій, а не на кількість голосів, які за них віддають.

«Є багато резолюцій Генеральної асамблеї ООН, які голосуються щорічно, в них змінюється тільки дата і номер, а текст залишається той же. Наші резолюції йдуть по висхідній, завжди мають новий, іноді більш потужний контент», – додав він.

Сергій Кислиця Фото: Фото: UN Photo/Manuel Elias

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця звернувся з листом до генсека організації Антоніу Гутерреша щодо російських «виборів» в окупованому Криму. Він вказав на порушення міжнародного права.

Нагадаємо:

  • 14 листопада 2019 року Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН схвалила проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна», співавторами якої стали 38 держав.
  • 9 грудня 2019 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів» із закликом до Росії вивести свої війська з окупованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine