Понад 20 кораблів Чорноморського флоту РФ беруть участь у російських навчаннях «Кавказ-2020»

Понад 20 бойових кораблів Чорноморського флоту РФ, в тому числі ті, які базуються в окупованому Криму, вийшли в Чорне море для участі в стратегічному командно-штабному навчанні Збройних сил Росії «Кавказ-2020».

Флагман ЧФ РФ ракетний крейсер «Москва» Фото: А.Бричевский

Про це повідомляє міністерство оборони РФ.

«Кораблі в складі однорідних і різнорідних тактичних груп вийшли в морські полігони бойової підготовки для виконання практичних дій. В ході першого етапу навчання екіпажі здійснили постановку і подолання мінних загороджень і виконали комплекс протичовнових завдань», – йдеться в повідомленні.

За інформацією російського військового відомства, в навчаннях «Кавказ-2020», які проходять з 21 по 26 вересня на території Південного військового округу РФ, беруть участь понад 20 кораблів і катерів Чорноморського флоту РФ, в тому числі: флагман ЧФ ракетний крейсер «Москва», сторожовий корабель «Пытливый», малі ракетні кораблі «Вышний Волочек» і «Орехово-Зуево», великі десантні кораблі «Цезар Куников», «Азов» і «Новочеркасск», ракетні катери «Набережные Челны», «Ивановец», «Шуя» і Р-60, а також ракетний корабель на повітряній подушці «Самум».

На різних етапах навчання корабельні і берегові з’єднання, авіація флоту виконують комплекс ракетних, артилерійських стрільб, нанесення ракетно-бомбових ударів по морських, берегових і повітряних цілях.

Нагадаємо:

  • 19 вересня в Україні розпочались унікальні військові навчання «Об’єднані зусилля-2020», які проводять разом з Великою Британією та США. У перший день сотні піхотинців десантувалися неподалік від адмінмежі з окупованим Кримом. Для британських військових така масова висадка стала першою за останні 10 років. Навчання такого формату унікальні й проводяться вперше. Їхня мета – практичне виконання завдань за стандартами та процедурами НАТО. Також такий вишкіл має підвищити рівень співпраці українських військових та держав-партнерів. Навчання проводять у всіх областях України.
  • 21 вересня у Збройних Силах Росії стартували стратегічні командно-штабні навчання «Кавказ-2020», які пройдуть на території Південного військового округу РФ, в тому числі із залученням сил і засобів Чорноморського флоту РФ, що базується в окупованому Криму. На навчання запрошені військові формування від Вірменії, Білорусії, Китаю, М’янми і Пакистану.
  • Росія для проведення стратегічного командно-штабного навчання ЗС РФ «Кавказ-2020» зарезервувала в акваторіях Чорного та Азовського морів 22 морські райони, які повністю блокують підходи до окупованого Криму. Частина цих районів перекриваються із районами, закритими Україною на час проведення навчань «Об’єднані зусілля-2020» за участю Великої Британії та США.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine