РФ використовує терористичні методи в окупованому Криму та на Донбасі – Кулеба в ООН

Новини
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба Фото: Reuters

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що світове співтовариство не має заплющувати очі на терористичні методи РФ на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.

Про це дипломат заявив під час віртуальної ІІ Міністерської зустрічі Групи друзів жертв тероризму, яка відбулася у межах загальних дебатів 75-ї сесії Генасамблеї ООН, передає пресслужба МЗС.

Кулеба засудив тероризм та насильницький екстремізм як одні з ключових викликів міжнародному миру та розвитку. Глава зовнішньополітичного відомства також привернув увагу учасників до досвіду України, яка вже сьомий рік поспіль протистоїть збройній агресії та терористичним методам РФ на Донбасі та в Криму.

«Світове співтовариство не має закривати очі на спроби держави-постійного члена Радбезу ООН змусити замовкнути захисників прав людини, громадських активістів та журналістів на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу під виглядом проведення контртерористичних заходів», – заявив глава МЗС України.

Кулеба підкреслив важливість консолідації міжнародних зусиль для забезпечення дотримання прав жертв тероризму та надання їм належної підтримки, допомоги і реабілітації.

«Не менш важливим завданням залишається притягнення до відповідальності усіх організаторів, наставників та спонсорів терористичної діяльності», – наголосив міністр.

Група друзів жертв тероризму – міжнародне політичне об’єднання країн-однодумців, яке опікується проблемами захисту прав людей, постраждалих внаслідок терористичних актів.

Президент України Володимир Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.

Нагадаємо:

  • 14 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН схвалила проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна», співавторами якої стали 38 держав.
  • 9 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів» із закликом до Росії вивести свої війська з окупованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.