Чубаров закликав владу України допомогти повернути на батьківщину жінок і дітей з табору для біженців у Сирії

Новини
Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу Фото: investigator.org.ua

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу України допомогти повернути на батьківщину українських жінок і дітей з сирійського табору біженців Аль-Хол.

Про це Чубаров заявив на онлайн-конференції.

«Мені здається, що для подальших кроків немає політичного рішення. Я просто не розумію ставлення Офісу президента України, я говорю відкрито. Я не хочу говорити банальні речі про те, що життя кожної людини безцінне. Я дуже аплодую, коли ми, як держава, робимо, все для того, щоб врятувати 5,7,10 людей. Але ще раз хочу сказати, коли люди опиняються в умовах, коли їх життю загрожує небезпека, ми повинні бути однаково зобов’язаними і відповідальними. Щодо біженців Сирії я такої відповідальності з боку Офісу президента абсолютно не бачу», – цитує Чубарова Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що Меджліс намагався проводити роботу з повернення біженців з таких територій, як Сирія, «в режимі кабінетів», щоб не нашкодити людям, які звернулися до них за допомогою. Однак починаючи з серпня 2019 року ця робота сповільнилася, а потім зупинилася, в той час, як Меджліс кримськотатарського народу щотижня отримує два-три звернення про допомогу.

Чубаров зазначає, що станом на травень 2019 року було список з 72 осіб, з яких 43 – це були неповнолітні діти від народження до 17 років.

Загалом станом на травень 2019 року в таборі перебували близько 73 тис. людей, з них 94% – це жінки і діти. Він зазначив, що за інформацією джерел, зараз в Аль-Холі знаходяться більше 85 тис. людей.

«Я хотів би, щоб українська реальна влада, та, яка сьогодні править Україною, здійснює на основі Конституції, законів України всі повноваження, щоб вона і тут виконувала свої повноваження. Я ніяк не можу погодитися з тим, що коли ми рятуємо громадян, ми повинні їх ділити на сорти», – каже Чубаров.

  • Табір біженців Аль-Хол розташований в районі Ель-Хасака на півночі Сирії. Понад 90% мешканців є жінки та діти. Тут проживає немало родичів колишніх бойовиків «Ісламської держави», які приїхали з європейських країн. Оскільки діти не порушували європейських законів, вони мають право повернутися на батьківщину своїх батьків. Але курди, які утримують табори біженців на півночі Сирії, проти розділення сімей.
  • У Туреччині, де вже проживає 3,7 мільйона сирійських біженців, через бойові дії на півночі Сирії з’явився ще один мільйон мігрантів.