Фонд держмайна звільнив керівника ОГХК Девіса – ЗМІ

Новини
Фото: Обозреватель

Фонд державного майна України видав наказ про звільнення і. о. голови АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Пітера Девіса.

Про це повідомляє прес-служба ФДМ, передає БізнесЦензор.

Згідно з повідомленням, Девіс звільнений на підставі «отриманих фактів про порушення трудового контракту, висвітлених у зверненнях народних депутатів, Служби безпеки України та членів правління ОГХК».

Фонд вказує, що у вересні 2020 року Девісом було прийнято рішення відновити продаж продукції Вільногірського гірничо-металургійного комбінату, що входить в структуру ОГХК, компаніям, які підконтрольні старому менеджменту ОГХК, відсторонений в через неефективне управління і корупції.

При цьому Девіс наказав зупинити відвантаження продукції компаніям, які є сумлінними учасниками ринку.

«За останні два тижні П. Девіс особисто погодив більш десяти контрактів і доповнень до угод з підконтрольними екс-менеджментом ОГХК компаніями. Крім того, протягом останніх десяти днів він підписав ряд наказів на відвантаження продукції на користь подібних компаній», – сказано в повідомленні .

Фонд заявляє, що Девіс фактично заблокував діяльність правління ОГХК, викравши друк компанії, вдавшись до дій, які призвели до вимивання фінансових ресурсів з ОГХК.

«Одним з останніх розпоряджень П. Девіса була інструкція про продаж 1 млн доларів США, які були зарезервовані на рахунках ОГХК для виплати заробітної плати, з подальшим розпорядженням здійснити платежі на користь афілійованих з колишнім менеджментом ОГХК компаній», – йдеться в повідомленні.

Об’єднана гірничо-хімічна компанія — це державне стратегічне підприємство, яке здійснює видобуток титанової руди. Компанію внесли до переліку великої приватизації та готували до продажу приватним інвесторам у 2020 році (через карантин дату приватизації перенесли на пізніший період).

У квітні Фонд державного майна України (ФДМУ) повідомляв про рейдерське захоплення ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».

Об’єднана гірничо-хімічна компанія відтворює схему з постачання українського ільменіту через Туреччину для розташованого в  окупованому Росією Криму заводу «Кримський титан», що належить олігарху Дмитру Фірташу. Ільменіт в ОГХК для кримських поставок придбала невідома на ринку компанія з Німеччини,  писав сайт «Миротворець».

Нагадаємо:

  • «Кримський Титан» – хімічний завод українського олігарха Дмитра Фірташа в окупованому Армянську, для роботи якого потрібна ільменітова руда. Після припинення вантажних перевезень до окупованого Криму залізницею, в обхід санкцій ільменіт вже не один рік доставляють морем. Спочатку це була контрабанда ільменіту з українських родовищ через порт в Іллічівську. Зараз схема має новий маршрут: із турецького порту Самсун руду доправляють у Керченську протоку, де на рейдовій перевалці порту «Кавказ» перевантажують на російські судна і відправляють у керченський порт Камиш-Бурун.  В останні місяці у схемі поставок ільменіту з’явились і судна під українським прапором. Як виявив Центр журналістських розслідувань, вони записані на три компанії із однією адресою у Херсоні, однак легалізованою в Україні є лише одна із них.
  • Детальніше читайте в розслідуванні Центру журналістських розслідувань «Двоокис Фірташа».