Електронна довідка ВПО вже активна в додатку «Дія», можна користуватись заміть паперової

В мобільному додатку «Дія» с 5 жовтня повноцінно запрацювала електронна довідка внутрішньо переміщеної особи (ВПО), якою можна користуватись нарівні з паперовою або замість неї.

Фото: investigator.org.ua

Над розробкою електронної версії довідки ВПО спільно працювали міністерство цифрової трансформації разом з міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та міністерством соціальної політики, повідомляє Мінреінтеграції.

«До цього ця довідка була виключно паперовою, проте відтепер разом з паперовою версією вона буде доступною і в цифровому вигляді. Внутрішньо переміщена особа, яка в установленому порядку отримала довідку ВПО матиме відображення в електронному вигляді всієї інформації, яка є в цій довідці. Для цього потрібно лише встановити мобільний додаток «Дія» та пройти електронну автентифікацію», – зазначили у міністерстві.

Довідка відображає прізвище, ім’я та по батькові її власника, стать, інформацію про документи, які підтверджують особу, та зареєстроване і фактичне місця проживання.

«Е-довідку ВПО можна пред‘являти за місцем вимоги без додаткового пред’явлення її паперового аналогу. Вона полегшить життя майже 1,5 мільйону українців, які зареєстровані як внутрішньо-переміщені особи. Це важливий крок на шляху до paperless держави», – зазначив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Снавер Сейтхалілєв.

Наразі також розглядається алгоритм надання можливості для громадян подавати онлайн заяву на отримання компенсації за зруйноване житло, отримання допомоги на правовий захист та інші послуги, які зараз доступні лише офлайн.

Крім того, міністерство з питань реінтеграції тимчасового окупованих територій спільно з міністерством цифрової трансформації працює над цифровізацією і інших державних сервісів.

Нагадаємо:

  • Кабмін України ввів електронну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (ВПО). Переселенці, які отримали в установленому порядку довідку ВПО, матимуть відображення в електронному вигляді всієї інформації, яка є в цій довідці. Для цього потрібно лише встановити мобільний додаток «Дія» та пройти електронну аутентифікацію.
  • Правозахисниця розповіла, що таке довідка ВПЛ, як і для чого її потрібно отримувати переселенцям.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine