Культура приготування борщу увійде до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини

Новини
Фото: ua.depositphotos.com

Експертна рада рекомендувала міністерству культури та інформаційної політики України включити до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини «Культуру приготування українського борщу».

Про це повідомляє пресслужба міністерства культури та інформаційної політики.

«Відбулося чергове засідання Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України. За підсумками засідання Експертна рада рекомендувала МКІП включити до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини 5 елементів, серед яких – «Культура приготування українського борщу», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, це важливий крок в рамках підготовки номінаційного досьє до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, яку здійснює ГО «Інститут культури України».

Окрім культури приготування борщу, до Національного переліку увійдуть: технологія створення клембівської сорочки «з квіткою»; великоднє гуляння «Водити Володара» в селі Розкошівка Теплицького району Вінницької області; Борщівська народна вишивка; Карпатське ліжникарство.

У серпні МКІП включило до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини 3 елементи – звичай виконувати танець Аркан з Ковалівкою в Печеніжинській ОТГ, мистецтво виготовлення звукової глиняної забавки «Валківський свищик» та технологія виготовлення «воскових» вінків на Вінниччині.