Резніков нагадав, що 9 грудня закінчується термін обіцянки Зеленського завершити війну на Донбасі

Віце-прем'єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков вважає, що термін в один рік для завершення війни на Донбасі, який озвучував президент України Володимир Зеленський, слід розуміти як термін, відведений на спробу реалізувати сценарій, прописаний в Мінських угодах.

Президент України Володимир Зеленський виступає на 74-й сесії Генасамблеї ООН, 24.09.2019 Фото: president.gov.ua

«Я трохи по-іншому трактую слова президента. Зеленський сказав, що дає собі рік, щоб йти за сценарієм, який було написано в 2014 році, маються на увазі Мінські угоди. Так, як вони написані. Він, по суті, це сказав 9 грудня, як я це сприймаю, в Парижі (на зустрічі лідерів держав «нормандської четвірки» 9 грудня 2019 року). Тому 9 грудня спливає цей рік, і президент буде приймати рішення», – сказав він в ефірі програми «Хард з Влащенко» на телеканалі «Україна 24».

Резніков зазначив, що війна на Донбасі не буде завершена у 2020 році, тому що принаймні потрібно багато часу на виведення військ Російської Федерації з окупованих територій Донецької та Луганської областей.

В інтерв’ю для британської програми BBC HARDtalk президент Володимир Зеленський заявив, що готовий піти з посади, якщо не зможе закінчити війну на Донбасі. Він також впевнений, що прийти до миру з РФ можливо «будь-якого дня», якщо РФ займе відповідну позицію.

13 жовтня президент України Володимир Зеленський оголосив про проведення в країні в день голосування на місцевих виборах 25 жовтня «всенародного опитування», де одним із п’яти питань є «Чи підтримуєте ви створення на Донбасі вільної економічної зони?» 

Нагадаємо: 

  • Упродовж п’яти років кримські громадські діячі та Меджліс кримськотатарського народу закликають скасувати закон про фейкову ВЕЗ «Крим», оскільки він дискримінує громадян України з Криму (мають статус нерезидентів) і водночас дозволяє українському бізнесу працювати на окупованій території, хоча це порушує санкційний режим, введений західними партнерами і самою Україною на півострові.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine