В Україні суд заарештував ще 44 літаки російських компаній, які літають до окупованого Криму

Новини
Аеропорт «Сімферополь» в окупованому Криму, серпень 2020 року Фото: new.sipaero.ru

В Україні суд за клопотанням прокуратури АРК та Севастополя наклав заочні арешти ще на 44 літаки російських авіакомпаній, які продовжують здійснювати пасажирські рейси з Росії до окупованого Криму. У 2014 році Україна оголосила свої аеропорти та повітряний простір над півостровом закритими.

Про арешт літаків, які порушили порядку в’їзду та виїзду з окупованого півострову, повідомляє прокуратура автономії.

«За процесуального керівництва прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя встановлено ще 44 літаки російських авіакомпаній та скеровано до суду клопотання про накладення арештів на вказані повітряні судна, що порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів та правила міжнародних польотів», – йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що за процесуального керівництва прокуратури, Головне управляння СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) розслідує кримінальні провадження за фактами порушення службовими особами іноземних авіакомпаній правил міжнародних польотів і порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (ч. 2 ст.332-1, ст.334 та ч.1 ст.111 КК України).

За інформацією прокуратури АРК та Севастополя, таким чином наразі встановлено та накладено арешти загалом на 109 літаків російських авіакомпаній, які здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України.

Як повідомлялось, станом на вересень 2020 року за клопотаннями правоохоронних органів Херсонським міським судом було накладено заочні арешти на 65 повітряних суден, які здійснювали польоти на окупований півострів після того, як Україна закрила повітряний простір над Кримом. За даними прокуратури АРК та Севастополя, близько 40 російських авіакомпаній з РФ здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова.

Зокрема, ухвалою Херсонського міськсуду від 23 червня 2020 року були арештовані 40 пасажирських літаків, які обслуговують рейси російської авіакомпанії «Сибирь» (працює під брендом S7 Airlines), зареєстрованої у місті Обь Новосибірської області РФ. За матеріалами кримінального провадження, щонайменше 37 російських авіакомпаній здійснюють регулярні авіаперевезення до окупованого Росією Криму. Серед цих компаній: АО «Авиакомпания «Россия», ООО «Глобус», ОАО АК «Уральские авиалинии», ПАО «Аэрофлот – российские авиалинии», АО «Ред Вингс», АО «Авиационная компания «Руслайн», ООО «Джет Экспресс», ООО «Северный ветер», АО «Авиакомпания Якутия», ООО «Газпром-авиа».

Нагадаємо:

  • Після анексії Криму Росією в березні 2014 року Державіаслужба України прийняла рішення про заборону всіх польотів над кримським півостровом. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль українських авіавластей над кримським авіаційним простором.
  • У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль), слідуючи конвенції ICAO про міжнародну цивільну авіацію, заборонила польоти до Криму, якщо вони не були узгоджені з українською стороною.
  • 25 листопада 2015 року Кабінет міністрів України оголосив про заборону перельотів літаків російських авіакомпаній над небом України. З 26 листопада 2015 року Державіаслужба України заборонила транзитне використання свого повітряного простору для всіх авіакомпаній РФ.