До суду скеровано обвинувачення в порушенні порядку в’їзду до Криму стосовно помічника капітана бурової установки, вкраденої в України

Новини

За процесуального керівництва прокуратури АРК та Севастополя до суду скеровано обвинувальний акт про порушення порядку в’їзду/виїзду з/на тимчасово окуповану територію Криму помічнику капітана вкраденої в України бурової установки «Петро Годованець», перейменованої окупантами на «Крим-2», яка незаконно добуває газ на континентальному шельфі України у Чорному морі.

Український моряк обвинувачується за ч. 2 ст. 332-1 КК України, санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, повідомляє прокуратура автономії.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що громадянин України обіймав посаду помічника капітана бурової установки на незаконно захопленому окупаційною владою «Державному унітарному підприємстві «Чорноморнафтогаз». Починаючи з 2014 року, обвинувачений систематично порушував порядок в’їзду/виїзду з/на територію окупованого півострову, з метою спричинення шкоди інтересам України, що полягала у незаконному використанню Російською Федерацією природних ресурсів у виключній (морській) економічній зоні України», – наголосили у відомстві.

За даним джерел Центру журналістських розслідувань, обвинуваченим є І.Я.Зварич, який працював помічником капітана вкраденої у України під час окупації Криму самопідйомної плавучої бурової установки «Петро Годованець», яка належить державному акційному товариству «Чорноморнафтогаз». Окупанти перейменували цю СПБУ на «Крим-2».

Херсонський міський суд ухвалою від 6 жовтня 2020 року застосував до І.Я.Зварича, який зараз мешкає на материковій Україні, запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

СПБУ «Петро Годованець» (перейменована РФ на «Крим-2») на Одеському родовищі, 7 вересня 2017 р. Фото: dpsu.gov.ua

Як повідомлялось, 5 жовтня 2020 року Главк СБУ в АРК за процесуального керівництва прокуратури АРК та Севастополя повідомив про підозру за фактом порушення порядку в’їзду/виїзду з/на тимчасово окуповану територію Криму громадянину України, помічнику капітана вкраденої в України бурової установки «Петро Годованець», яка незаконно добуває газ на континентальному шельфі України у Чорному морі.

Про те як Росія, незаконно захопивши флот ДАТ «Чорноморнафтогаз» в Криму, здійснює постійні спроби внести до міжнародних баз недостовірні реєстраційні дані на бурові платформи і інші судна української компанії щодо назви, судновласника і прапора країни, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань«Флот «Чорноморнафтогазу»: як Росія плутає сліди своїх злочинів в Криму».

Нагадаємо:

  • Під час окупації  Криму РФ були захоплені і тепер використовуються значні активи ДАТ «Чорноморнафтогаз» на півострові та шельфі Чорного моря: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, включаючи скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» («Незалежність»).