Єрмак взяв собі радником Миколу Беззубенка – контррозвідника Сємочка, який вимагав гроші у медичної фірми

Новини
Микола Беззубенко (зліва) Фото: nashigroshi.org

Голова Офісу президента Андрій Єрмак призначив собі ще одним позаштатним радником колишнього працівника контррозвідки СБУ Миколу Беззубенка, який був підлеглим Сергія Сємочка та фігурував в історії з вимаганням «відкату» у фармацевтичної компанії за участь в тендері МОЗ України на постачання діалізних препаратів.

Про це повідомляє видання «Наші гроші» з посиланням на інформацію проекту «Ліга радників».

Беззубенко призначений радником з 28 серпня 2020 року. Коло його повноважень та функцій не повідомляється.

Микола Беззубенко за часів президента Петра Порошенка працював в департаменті контррозвідки СБУ, який очолював Сергій Семочко. За словами представника фірми «Діавіта», Беззубенко та його колега Роман Нєговєлов у 2015 році завітали до компанії. Посилаючись на свого прямого начальника Семочка, вони вимагали 250 тис доларів «відкату» за участь у діалізному тендері МОЗу очікуваною вартістю 140 млн грн. Озвучена цифра становила близько 4% від вартості тендеру.

Після обрання президентом Володимира Зеленського, новий голова СБУ Іван Баканов спочатку підвищив Беззубенка всередині контррозвідки – призначив керівником управління, яке курувало сферу медицини. Однак потім звільнив і зараз він став радником Єрмака.

Дружина Беззубенка Юлія є власницею низки юридичних компаній, чиї адвокати обслуговують та захищають у судах великих гравців фармацевтичного та медичного ринку. Юристи дружини СБУшника навіть захищали приватну фірму від розслідування СБУ. У 2017 році один із юристів Беззубенко отримав довіреність від компанії «Лінк-Медитал», фігуранта діалізних війн, до яких була причетна і контррозвідка СБУ.

У жовтні 2020 року Нацагентство з питань запобігання корупції скерувало до Нацполіції матеріали щодо Миколи Беззубенка для 14 адміністративних протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.

«Наші гроші» також звертають увагу, що вищезгаданий Роман Нєговєлов після призначення Єрмака головою Офісу президента став виконуючим обов’язки начальника Головного управління протидії економічним правопорушенням Державної фіскальної служби України. У жовтні представники ДБР затримали його під час отримання хабаря від керівника фармпідприємства. За 200 тис доларів Нєговелов нібито обіцяв керівнику одного з фармацевтичних підприємств повернути вилучені під час обшуку документи, а також закрити кримінальну справу.

Затримання Романа Нєговєлова співробітниками ДБР Фото: dbr.gov.ua