Нарешті дочекались інновацій з РФ: У Криму пропонують ховати в картонних еко-трунах з принтами

В окупованому Криму пропонують ховати покійних в еко-трунах з картону, причому на кришку нанесуть будь-який вподобаний малюнок. Як стверджується, ховати або спалювати в таких трунах більш екологічно і менш затратно, ніж в стандартних дерев'яних.

Фото: з особистого архіву Михайла Ремеза

Про це «РИА Новости Крым» розповів власник кримського крематорію Михайло Ремез.

Він запевнив, що при будь-якому способі поховання картонні труни завдають меншої шкоди екології.

«Процес кремації в стандартный дерев’яній труні займає близько години. З них 15 хвилин горить труна. При цьому в атмосферу, якщо немає спеціального очищення, викидаються шкідливі речовини: продукти горіння лаку і іншої хімії. Картонна труна згорає за три хвилини. Розкладання дерев’яної труни йде довгі роки, картонної – кілька місяців», – пояснив Ремез.

Він зазначив і той факт, що навіть не поставлене на конвеєр виробництво картонних трун обходиться дешевше: від 2500 до 2800 рублів. Ціна дерев’яної труни – близько 5000 рублів.

Власник крематорію запевнив у міцності картону, який використовується при виробництві еко-трун. «На сьогоднішній день ми випробували його з навантаженням 120 кілограмів. Він витримав. Треба розуміти, що це стільниковий спеціальний картон, який має велику міцність. Плюс ми посилили дно і ручки», – сказав він.

Ремез також звернув увагу, що кришку труни можна прикрасити малюнком, щоб підкреслити індивідуальність і це не сильно відіб’ється на його ціні. «У нас є ультрафіолетовий принтер, за допомогою якого можна нанести будь-який малюнок. Це дозволить уникнути матерчатої оббивки», – зазначив он.

Нагадаємо:

  • У червні 2015 року в окупованому Криму в розпал курортного сезону в ялтинському готелі «Ялта-Інтурист» пройшла форум-виставка похоронного приладдя, похоронного сервісу, меморіального мистецтва і архітектури «Некрополь – Крим-2015». Для участі в ній на півострів з Росії з’їхалися виробники трун, вінків, надгробків та іншої похоронного начиння.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine