На засіданні ТКГ РФ підтримала план бойовиків щодо Донбасу: що пропонують

Українська делегація Тристоронньої контактної групи попросила російську сторону підтвердити заяву бойовиків ОРДЛО, які запропонували свій план по врегулюванню ситуації на Донбасі.

Фото: presalibera.net

Про це повідомила пресслужба делегації на Телеграм-каналі.

Зокрема, бойовики висунули такі вимоги:

  • створення «дорожньої карти» з 15 кроків;
  • подання президентом Володимиром Зеленським змін до Конституції для закріплення в ній окремих районів Донецької та Луганської областей. Ці зміни, разом з особливим самоврядуванням, повинні діяти до 2050 року;
  • до цієї статті має бути заборонено внесення змін без думки місцевого населення. Цю ж думку можна буде дізнатися під час референдуму, який рекомендують провести в період від 2045 до 2049 років;
  • проведення виборів до передачі кордону;
  • затвердження цього плану Верховною Радою.

Представник РФ Олексій Дмитрієвський заявив, що РФ підтримує план дій, запропонований представниками ОРДЛО України, що мешкають на території, тимчасово непідконтрольній уряду України.

Нагадаємо:

  • Підготовлений українською стороною «План спільних кроків» для Тристоронньої контактної групи містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року, аби створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року, заявив 5 листопада глава делегації України в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine