У Херсонській області планують відкрити філіал дитячого центру «Артек»

Новини
Фото: Российская газета

У Херсонській області планують відкрити філіал дитячого центру «Артек».

Відповідний меморандум підписаний між головою Херсонської обласної державної адміністрації Юрієм Гусєвим і керівником Державного управління справами Ігорем Лисим.

«Ми об’єднуємо зусилля, аби забезпечити найкращі умови для оздоровлення та відпочинку дітей Херсонщини та всієї України в нашій неймовірній області!

Меморандум передбачає створення інфраструктури та необхідної матеріально-технічної бази Державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» і комунальних дитячих оздоровчих закладів Херсонщини», – написав Гусєв в Facebook.

В Криму окупанти закуповують для дитячого оздоровчого табору «Артек» пневматичні пістолети, автомати, снайперські та звичайні гвинтівки. Діти за бажанням залучаються до «Юнармії», де їх вчать поводитися зі зброєю. За словами правозахисниці Ірини Сєдової, в контексті окупації півострова та пропаганди служби в збройних силах Росії, закупівля зброї для дітей в «Артеку» – одна зі складових великого, масштабного воєнного злочину, який правозахисники наразі розслідують і передають ці дані до міжнародного кримінального суду.

Детальніше – в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Бац – артилерія!»: Побєдобєсіє для кримських малят

  • В квітні 2016 року Оболонський суд Києва наклав арешт на майно дитячого табору «Артек», розташованого Криму.
  • В середині вересня 2015 року прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру у вчиненні злочину «главі» Криму Сергію Аксенову в зв’язку з незаконним заволодінням майном державного підприємства України Міжнародний дитячий центр «Артек».