ППО України в ході навчань вперше спробує перехопити американський ударний БПЛА

Українська протиповітряна оборона в рамках спільних навчань вперше спробує перехопити американський розвідувально-ударний безпілотний літальний апарат MQ-9 Reaper, який спробує здолати українську ППО на західному кордоні країни.

Американський розвідувально-ударний БПЛА MQ-9 Reaper Фото: facebook.com/kpszsu

Про це повідомляє Командування Повітряних Сил ЗСУ.

Як зазначається, навчання відбудуться в зоні відповідальності повітряного командування «Захід». Вони є вкрай важливим елементом співпраці з фахівцями ППО командування ВПС США в Європі.

Мета тренування – обмін досвідом у сфері протиповітряної оборони, зокрема, проведення практичного заняття з відслідковування, захоплення цілі на супроводження та імітації знищення БПЛА MQ-9 Reaper.

«Це гарна можливість перейняти величезний досвід наших американських друзів, отримати деяку матеріально-технічну підтримку, – заявив тимчасово виконуючий обов’язки командувача повітряного командування «Захід» генерал-майор Дмитро Карпенко.

В свою чергу представник делегації Військово-Повітряних Сил США в Європі Кевін О’Браєн зазначив, що це надасть підтримку українським підрозділам ППО у ході застосування наземних засобів зенітних ракетних військ повітряного командування.

«Я постійно співпрацюю з Повітряними Силами ЗС України, але вперше працюю з представниками протиповітряної оборони. Командувач Повітряних Сил генерал-полковник Сергій Дроздов акцентував, що це один з його пріоритетних напрямків, і нам дуже важливо з вами співпрацювати», – сказав О’Браєн.

Він додав, що ці двосторонні навчання відбуваються в рамках серії спільних українсько-американських навчань «Чисте небо».

Американський розвідувально-ударний БПЛА MQ-9 Reaper створений на основі БПЛА MQ-1 Predator. Оснащений турбогвинтовим двигуном, що дозволяє розвивати швидкість понад 400 км/год. Крейсерська швидкість – 250 км/год. Практична стеля – 13000 метрів. Максимальна тривалість польоту дорівнює 24 годинам. Дальність – 5920 км.

Нагадаємо:

  • В кінці листопада 2020 року українські військові провели навчання з використанням американських ПТРК Javelin та турецьких БПЛА Bayraktar. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що під час підготовки був врахований досвід бойових дій в Нагірному Карабасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine