Соболєв закликав вийти на протест через заступника керівника Офісу президента Татарова

Офіс президента випустив пресреліз про нараду під головуванням Олега Татарова - «щодо реформування кримінальної юстиції». Такий пресреліз - класичне тестування реакції. «А що ви зробите, якщо ми далі будемо прикривати Татарова?» Ось чому я сьогодні піду з протестом під офіс Президента. У такі моменти реакція громадян є обов'язковою», повідомив колишній глава комітету ВР з боротьби з корупцією Єгор Соболєв.

Заступник керівника Офісу президента України Олег Татаров Фото: 24tv.ua

«Володимир Зеленський та весь його офіс зараз уважно дивляться, якою буде наша реакція на збереження на посаді Олега Татарова. Кожен посадовець, який би він не був, ЗАВЖДИ ретельно вивчає, як реагують на його дії чи бездіяльність люди. «Жодних протестів? Значить нікого це по-справжньому не обходить, робимо як домовлялися. Люди вийшли на вулицю? Скільки їх? Можна продовжувати, ще просто зробити пару заяв? Головне, щоб в цей час не сталося нових викриттів, наберу цього. Людей більше? А що кажуть силовики? Може, цим пожертвувати?.

Виклик нашої юної демократії – більшість громадян досі не усвідомлює, яка сила в їхніх руках. Тобто проявляти її на виборах більшість вже вчиться. А ось вихід з демонстрацією власної позиції на вулицю далі розглядається як крайній засіб. В результаті вже не перший Президент помилково сприймає це як зелене світло для оборудок.

Вже тиждень як заступника голови офісу Президента Олега Татарова оберігають від оголошення підозри у сприянні розкраданню квартир Національної гвардії вартістю більш як 81 мільйон гривень. Призначена Зеленським Генпрокурорка Ірина Венедіктова всупереч закону розформувала групу антикорупційних прокурорів, які вели розслідування. Зеленський всі дні відмовчується. Вчора його офісом був випущений пресреліз про нараду під головуванням Татарова – «щодо реформування кримінальної юстиції». Такий пресреліз – класичне тестування реакції. «А що ви зробите, якщо ми далі прикриватимемо Татарова»? Татарова, який топтався по Кримінальному кодексу ще під час побиття, викрадень та вбивств людей на Майдані. Ось чому я сьогодні піду з протестом під офіс Президента. У такі моменти реакція громадян є обов’язковою», – закликав Соболєв.

Єгор Соболєв

5 серпня на сайті Президента України з’явився указ про призначення заступником керівника Офісу президента Олега Татарова, який відповідатиме за правоохоронний напрямок. До компетенції Татарова буде входити формування державної політики у сфері правоохоронної діяльності, експертно-аналітичне забезпечення роботи ОП, забезпечення гарантій національної безпеки держави у сферах правоохоронної діяльності, протидії корупції та захисту прав людини.

За кілька хвилин до появи указу на сайті Президента, в реєстрі НАЗК з’явилася декларація Олега Татарова як кандидата на посаду заступника ОП. Для її детального аналізу потрібно трохи часу, але один важливий момент відзначимо. 

Це призначення викликало значний резонанс в українському суспільстві, адже Татаров — не просто раніше люстрований керівний співробітник МВС часів Захарченка-Януковича. А один із їхніх умовних адвокатів – бо саме він публічно виправдовував криваві силові дії проти учасників Революції Гідності, а як заступник начальника Головного слідчого управління МВС міг мати безпосереднє відношення до фабрикації справ проти них. 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine