Підпорядкування санкційної політики України Мінфіну чи Мінекономполітики буде неефективним – Богдан Бернацький

За санкційну політику України має відповідати спеціальний колегіальний орган при РНБО, який складатиметься зі спецпредставників усіх ключових органів виконавчої влади, вважає Богдан Бернацький, помічник народної депутатки України Єлизавети Ясько з санкційної політики.

Богдан Бернацький, помічник народної депутатки Єлизавети Ясько Фото: facebook.com/B.Bernatskyi

Таку думку Бернацький висловив під час круглого столу «Санкційна політика України. Перезавантаження», який спільно провели представництво президента України в Автономній Республіці Крим та інформаційна агенція Центр журналістських розслідувань.

Підпорядкування санкційної політики міністерству фінансів чи міністерству економічної політики має логіку, коли країна є фінансовим та економічним центром, як у випадку з США чи Великою Британією, і напряму пов’язане з їхньою фінансовою та економічною потужністю, зазначив він.

«Казати, що Україна знаходиться на такому самому рівні за своєю фінансовою спроможністю, як Сполучене Королівство чи Сполучені Штати Америки, ми навряд чи можемо», – вважає експерт.

На його думку, при формуванні ефективної санкційної системи України варто зважати на збройну агресію РФ.

«Триває збройна агресія РФ, і всі питання, пов’язані з відсіччю збройній агресії, підпадають під компетенцію Ради нацбезпеки і оборони. Вона і зараз цим займається, але їй не вистачає аналітичного, фахового потенціалу», – сказав Бернацький.

За його словами, Україні потрібен координаційний орган з питань санкційної політики, який був би підпорядкований РНБО і складався зі спеціальних представників з санкційної політики від МЗС, міністерства фінансів, міністерства економіки, держфінмоніторингу, держспецекспорту, СБУ, Служби зовнішньої розвідки та Офісу президента.

«Ці люди мають складати аналітичну основоположну команду, робочий орган при РНБО, який буде називатися Координаційною радою з питань санкцій, або Бюро з питань санкцій», – зазначив помічник нардепа.

Крім того, він пропонує розмежувати два санкційні режими. Перший – це національний, в веденні РНБО, який стосується захисту національних інтересів, і має бути другий режим – міжнародний. За міжнародний режим мають відповідати Кабмін і МЗС, а національними санкціями опікуватиметься Бюро з питань санкцій, каже експерт.

Проєкт закону про санкційну політику, в якому будуть запропоновані відповідні норми, вже готується народною депутаткою України Єлизаветою Ясько, зазначив Бернацький.

  • Хочете знати більше про кримські санкції, запроваджені США, ЄС та Україною у зв’язку зі збройною агресією Росії проти України та їх вплив на сектори економіки окупованого РФ Криму? Знайомтеся з матеріалами нового розділу «Спецпроекти» на сайті Центру журналістських розслідувань: «Як працюють кримські санкції».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine