Новий розвідувальний корабель ВМСУ отримав назву «Сімферополь» – ЗМІ

Новини
Cередній розвідувальний корабель ВМСУ «Сімферополь» Фото: dumskaya.net

Новітній середній розвідувальний корабель ВМСУ (по темі «Лагуна»), який проходить зараз випробування в Одесі, отримав ім’я «Сімферополь» – на честь столиці Автономної Республіки Крим, яка зараз незаконно окупована Росією.

Про це повідомляє одеське видання «Думская» з посиланням на джерела в Міноборони України.

Корабель побудований на київському суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському» на основі корпусу риболовецького траулера проекту 502ЕМ.

На воду корабель був спущений 23 квітня 2019 року, а 21 жовтня його відбуксирували в Одесу на підприємство «Судноверф Україна» для установки обладнання та проведення випробувань.

«Сімферополь» оснащений новітньою українською станцією радіотехнічної розвідки «Мельхіор», створеної фахівцями ДП «НДІ радіолокаційних систем» Квант-Радіолокація». Вона працює в пасивному режимі і залишається непоміченою, аналізуючи радіочастотний спектр, що випромінюється кораблями, літальними апаратами або береговими об’єктами. Максимальна дальність виявлення цілей РЛС «Мельхіор» – до 450 км, однак усі характеристики радіоелектронної апаратури залишаються секретними.

Перший вихід в море на ходові випробування новий СРК зробив 30 січня 2020 року.

Довжина корабля 55 метрів, ширина 10, водотоннажність 1200 тонн, швидкість до 12 вузлів.

Cередній розвідувальний корабель ВМСУ «Сімферополь», серпень 2020 року Фото: dumskaya.net

У складі ВМСУ вже був середній розвідувальний корабель з назвою «Сімферополь». СРК проекту 861 був побудований в 1973 році на верфі в польському Гданську і отримав назву «Юпітер». З 1996 року прийнятий до складу ВМСУ, змінив назву на «Сімферополь» і бортовий номер U543. У 2012 році корабель був списаний, 2 березня 2014 року відбуксируваний в Інкерманську бухту Севастополя на утилізацію.

Нагадаємо:

  • 7 жовтня  2020 року Велика Британія та Україна домовилися про спільне виробництво ракетних катерів для українських Військово-Морських Сил. Меморандум про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством у військовій і військово-технічній сферах, що передбачає переоснащення ВМСУ, був підписаний в присутності президента Володимира Зеленського, який перебував у Великій Британії з офіційним візитом.
  • У грудні 2020 року Україна та Туреччина підписали угоди про передачу технологій та виробництво протичовнових корветів типу Ada і ударних безпілотних авіаційних комплексів типу Bayraktar для потреб ВМСУ.