У 2020 році у світі вбили 50 журналістів – «Репортери без кордонів»

Новини
Іранський журналіст Рухолла Зам, страчений 12 грудня 2020 року Фото: Mizan News Agency

У 2020 році щонайменше 50 журналістів було вбито у світі через їхню професійну діяльність. Найбільше у Мексиці, Іраці, Афганістані та Пакистані.

Про це йдеться у другій частині звіту правозахисної організації «Репортери без кордонів» (RSF) про стан свободи слова у світі, яка була оприлюднена 29 грудня, повідомляє DW.

Правозахисники стверджують, що більшість з цих журналістів були свідомо вбиті через їхні розслідування у сферах корупції, організованої злочинності чи шкоди навколишньому середовищу. Також декілька працівників ЗМІ були вбиті під час висвітлення масових демонстрацій.

У організації також зазначили, що у цьому питанні ситуація в світі у порівнянні з попереднім роком майже не змінилася. За даними «Репортерів без кордонів», в 2019 році через професійну діяльність було вбито 53 журналісти, а загалом протягом останнього десятиріччя – 937 працівників ЗМІ.

При цьому в 2020 році вперше за 30 років було страчено журналіста через його роботу. 12 грудня у Ірані стратили Рухоллу Зама, якого влада країни звинуватила у підбурюванні до антиурядових протестів у 2017-2018 роках.

Згідно зі звітом, найбільш небезпечними для роботи журналістів є Мексика, Ірак, Афганістан та Пакистан. Так, у Мексиці за рік було вбито вісім журналістів. Особлива небезпека чатує на тих розслідувачів, які займаються темами наркокартелів та їхніми зв’язками з політиками.

В Іраку та Афганістані загинули шість та п’ять журналістів відповідно. При цьому у Афганістані жертвою вбивць стала відома телеведуча, яка виступала за захист прав жінок у цій країні. Загалом з 50 вбитих у 2020 році журналістів двоє були жінками.

Нагадаємо:

  • Станом на грудень 2020 року Національна спілка журналістів України (НСЖУ) з початку 2020 року зафіксувала 74 випадки фізичної агресії проти журналістів.