«Слуга Народу» вже не має монобільшості у Раді і не здатна самостійно приймати закони – КВУ

Новини
Фото: Василий Артюшенко, ZN.UA

За минулий рік «Слуга народу» фактично втратила монобільшість у Верховній Раді, адже в ній залишилося лише 211 народних депутатів. Із 230 законів, які парламент ухвалив у 2020 році, лише 16% було прийнято голосами «Слуг народу».

Про це свідчить моніторинг, проведений Комітетом виборців України (КВУ).

«Депутати «Слуги Народу», які мають права коаліції у ВР IX скликання, забезпечили 226 голосів лише за 16% прийнятих законів. Так, 226 або більше депутатів монобільшості проголосували за 37 із 230 законів. Всі інші закони не були б прийняті без голосів інших фракцій та груп ВР. При цьому абсолютна більшість проектів були ініційовані самими членами провладної команди: президентом, урядом, народними депутатами монобільшості», – вказали у КВУ.

Експерти зазначають, що з початку роботи Верховної Ради IX скликання показники голосувань «Слуги народу» постійно знижуються. Так, у вересні 2019 року за ухвалені закони в середньому віддавав свої голоси 231 народний депутат з цієї фракції. Однак вже у вересні 2020 року за закони в середньому голосували 206 нардепів зі «Слуги народу», а в грудні – 211.

«Де факто «Слуга Народу» вже не здатна самостійно приймати закони. За рік в монобільшості залишилося 211 депутатів, які переважно натискають «за». Тоді як для прийняття закону необхідно як мінімум 226 голосів. Таким чином без депутатів інших фракцій та груп ВР монобільшість фактично є недієздатною», – наголосив голова КВУ Олексій Кошель, коментуючи результати моніторингу.

За його словами, низькі показники роботи монобільшості можна пояснити не лише загальним зменшенням відвідування парламенту через коронавірус. Адже фактично під час кожного голосування у «Слузі народу» є понад 10 депутатів, які або взагалі не голосують, або натискають «утримався» чи «проти».

«Тому, в першу чергу, це питання фракційної дисципліни та політичних розколів всередині політичної сили», – додав Кошель.

Як зазначили у КВУ, під час моніторингу до уваги було взято голосування за закони, прийняті Верховною Радою за період із 1 січня 2020 року по 1 січня 2021 року та підписані президентом України. Враховувалися результати фінального голосування, коли закон було прийнято в цілому.

Нагадаємо:

  • У червні 2020 року КІУ повідомив, що у фракції «Слуга Народу» 153 народні депутати є мільйонерами відповідно до даних їх декларацій. Всього у фракції 247 нардепи, таким чином, мільйонером є кожен другий депутат монобільшості.