Врегулювання конфлікту в Україні має включати деокупацію Криму – голова ОБСЄ Лінде

Мирне врегулювання конфлікту в Україні має відбуватися з повною повагою до суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи АР Крим та місто Севастополь.

Міністерка закордонних справ Швеції, чинний голова ОБСЄ Анн Лінде Фото: ukrinform

Про це заявила міністр закордонних справ Швеції, чинний голова ОБСЄ Анн Лінде під час представлення програми та пріоритетів шведського головування в Організації на засіданні Постійної ради ОБСЄ 14 січня у Відні, повідомляє Укрінформ.

«Шведське головування визначає надзвичайно важливе значення Спеціальної моніторингової місії в Україні та намагатиметься здійснити свій внесок у триваючі зусилля в нормандському форматі та Тристоронній контактній групі з пошуку стійкого політичного врегулювання конфлікту. Це має бути зроблено відповідно до принципів та зобов’язань ОБСЄ, з повною повагою до суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь», – сказала Лінде.

За її словами, криза в Україні та навколо неї залишається «найбільш кричущим прикладом порушень наших загальних зобов’язань та міжнародного права».

Лінде також повідомила, що наступного тижня здійснить візит до України з метою оцінки ситуації та підтримки зусиль, спрямованих на досягнення стійкого мирного врегулювання конфлікту.

«Вже наступного тижня я відвідаю Україну, щоб зустрітися з представниками української влади, а також зі спеціальним представником Грау (спеціальним представником чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Хайді Грау – ред.), СММ та координатором проєктів в Україні з метою оцінки ситуації та підтримки зусиль зі стійкого врегулювання конфлікту», – зазначила голова ОБСЄ.

Вона підкреслила, що СММ ОБСЄ в Україні повинна мати безпечний та безперешкодний доступ по всій території України і мати усі можливості для повної реалізації свого мандату.

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine