Уряд не буде продовжувати локдаун в Україні після 24 січня – Шмигаль

Уряд не буде продовжувати в Україні жорсткий карантин, який діє з 8 по 24 січня. З 25 січня країна повернеться до адаптивного карантину.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль Фото: kmu.gov.ua

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю телеканалу «Україна 24».

За його словами, з 25 січня країна має повернутися до адаптивного карантину, а локдаун вводили, щоб зменшити зростання захворюваності після новорічних свят.

«Цей карантин завершиться 24 числа, з 25-го ми перейдемо, ймовірно, до помаранчевої зони, яка діяла до введення цих правил. Насправді ми дуже уважно спостерігаємо за ситуацією, почалося невелике збільшення (захворюваності – ред.), ми очікуємо більш значного зростання. Але медична система готова», – сказав Шмигаль.

Він вказав, що в Україні із 63 тисяч відведених під ковідних хворих ліжок на ранок 15 січня зайняті 21 тисяча.

Шмигаль додав, що на сьогодні понад 53 тисяч ліжок у лікарнях забезпечено киснем.

Нагадаємо:

  • З 8 січня до 00.00 25 січня в Україні діє «карантин зимових канікул». У цей період заборонено роботу закладів громадського харчування, торгових центрів, спортзалів, непродовольчих ринків, закладів освіти (крім дитсадків).
  • Магазини можуть продавати їжу, ліки, засоби гігієни, засоби зв’язку, ветеринарні препарати, а також побутову хімію. З 8 січня в супермаркетах заборонили продавати більшість непродовольчих товарів. Деякі українські супермаркети ці товари із залів не прибрали, а просто заклеїли стелажі сигнальними стрічками.
  • 13 января міністр Кабінету міністрів України Олег Немчинов повідомив, що в Україні після припинення з 25 січня дії введених Кабміном посилених карантинних обмежень карантин і режим надзвичайної ситуації не буде скасований та діятиме до 28 лютого 2021 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine