У Раді проведуть комітетські слухання по деокупації Криму

У Верховної Раді проведуть комітетські слухання по деокупації Криму на тему: «Зовнішньополітичні аспекти деокупації Криму: парламентський вимір», які відбудуться 20 січня 2021 року о 14:30 у режимі онлайн-конференції.

У конференції візьмуть участь: комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Планується, що на засіданні обговорять такі теми з проблем в окупованому Криму: права людини, єкономічна ситуація, мілітаризація, єкологічні проблеми, утиски української та кримськотатарської культури, освіти, громадської
діяльності.

«Заходи на тему деокупації Криму, заплановані на 2021 рік, та роль Верховної Ради України у них.

Кримська платформа – новий переговорний майданчик на тему поточного становища по деокупації Криму. Санкції проти Російської Федерації як інструмент деокупації Криму. Необхідні правові зміни для прискорення деокупації Криму. Робота груп міжпарламентського співробітництва з ключовими партнерами щодо деокупації Криму».

Як повідомлялось, 5 листопада 2020 року очільник МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що у травні 2021 року в Києві відбудеться Кримський саміт в рамках Кримської платформи, яка має на меті повернути у міжнародний порядок денний питання деокупації Криму.

За підсумками саміту Кримської платформи, який має пройти у Києві, буде підписано декларацію, яка зафіксує політику невизнання спроби незаконної анексії Криму і Севастополя РФ, а також необхідність посилення міжнародного тиску на Росію як країну-окупанта.

Нагадаємо:

  • 27 серпня 2020 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на зустрічі з першим заступником Державного секретаря США Стівеном Бігеном закликав Сполучені Штати взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму.
  • 29 вересня 2020 року Володимир Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • Щоб тримати тему окупованого Криму на найвищому політичному рівні, МЗС планує у 2021 році провести в Україні Кримський саміт в рамках Кримської платформи. Запрошення на саміт буде відкритим для всіх країн, які вбачають доцільність у його проведенні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що світ не має забувати про Крим, допоки півострів залишається незаконно окупованим Росією. Саме для повернення питання Криму у міжнародний порядок денний Україна створює формат «Кримська платформа».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine