Деокупація Криму: в ОБСЄ ще не визначилися з форматом підтримки «Кримської платформи»

Глава ОБСЄ, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде, заявила, що в організації ще не визначилися, якою буде підтримка України «Кримської платформи». На її думку, головне для України зараз - зібрати широку підтримку даної платформи.

Анн Линде Анн Лінде Фото: ukrinform

Про це вона сказала в інтерв’ю «Європейської правді».

«Зараз ми хочемо отримати більше інформації про цю ініціативу. Сьогодні дещо вже дізналася, але ми ще не прийняли рішення, як і яким чином ми будемо підтримувати цю ініціативу. Втім, вона безумовно важлива, адже анексія була незаконною. Ми вважаємо АР Крим і Севастополь частинами України. І Росія не має права вето щодо таких дискусій. Тому що це – частина європейської безпеки, і це питання принципів, навколо яких сформована ОБСЄ», – сказала Лінде.

У Верховної Раді 20 січня у режимі онлайн-конференції проводять комітетські слухання по деокупації Криму на тему: «Зовнішньополітичні аспекти деокупації Криму: парламентський вимір».

Як повідомлялось, 5 листопада 2020 року очільник МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що у травні 2021 року в Києві відбудеться Кримський саміт в рамках Кримської платформи, яка має на меті повернути у міжнародний порядок денний питання деокупації Криму.

За підсумками саміту Кримської платформи, який має пройти у Києві, буде підписано декларацію, яка зафіксує політику невизнання спроби незаконної анексії Криму і Севастополя РФ, а також необхідність посилення міжнародного тиску на Росію як країну-окупанта.

Нагадаємо:

  • 27 серпня 2020 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на зустрічі з першим заступником Державного секретаря США Стівеном Бігеном закликав Сполучені Штати взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму.
  • 29 вересня 2020 року Володимир Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • Щоб тримати тему окупованого Криму на найвищому політичному рівні, МЗС планує у 2021 році провести в Україні Кримський саміт в рамках Кримської платформи. Запрошення на саміт буде відкритим для всіх країн, які вбачають доцільність у його проведенні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що світ не має забувати про Крим, допоки півострів залишається незаконно окупованим Росією. Саме для повернення питання Криму у міжнародний порядок денний Україна створює формат «Кримська платформа».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine