Про це вона сказала в інтерв’ю «Європейської правді».
«Зараз ми хочемо отримати більше інформації про цю ініціативу. Сьогодні дещо вже дізналася, але ми ще не прийняли рішення, як і яким чином ми будемо підтримувати цю ініціативу. Втім, вона безумовно важлива, адже анексія була незаконною. Ми вважаємо АР Крим і Севастополь частинами України. І Росія не має права вето щодо таких дискусій. Тому що це – частина європейської безпеки, і це питання принципів, навколо яких сформована ОБСЄ», – сказала Лінде.
У Верховної Раді 20 січня у режимі онлайн-конференції проводять комітетські слухання по деокупації Криму на тему: «Зовнішньополітичні аспекти деокупації Криму: парламентський вимір».
Як повідомлялось, 5 листопада 2020 року очільник МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що у травні 2021 року в Києві відбудеться Кримський саміт в рамках Кримської платформи, яка має на меті повернути у міжнародний порядок денний питання деокупації Криму.
За підсумками саміту Кримської платформи, який має пройти у Києві, буде підписано декларацію, яка зафіксує політику невизнання спроби незаконної анексії Криму і Севастополя РФ, а також необхідність посилення міжнародного тиску на Росію як країну-окупанта.
Нагадаємо:
- 27 серпня 2020 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на зустрічі з першим заступником Державного секретаря США Стівеном Бігеном закликав Сполучені Штати взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
- 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму.
- 29 вересня 2020 року Володимир Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
- Щоб тримати тему окупованого Криму на найвищому політичному рівні, МЗС планує у 2021 році провести в Україні Кримський саміт в рамках Кримської платформи. Запрошення на саміт буде відкритим для всіх країн, які вбачають доцільність у його проведенні.
- Президент Володимир Зеленський вважає, що світ не має забувати про Крим, допоки півострів залишається незаконно окупованим Росією. Саме для повернення питання Криму у міжнародний порядок денний Україна створює формат «Кримська платформа».