Україна проти Росії в ЄСПЛ: у ЄС назвали знаковим рішення у справі щодо Криму

Новини
Фото: Нова влада

Рішення Європейського суду з прав людини про прийнятність для розгляду справи «Україна проти Росії» щодо порушення прав людини у Криму є знаковим у процесі притягнення РФ до відповідальності.

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу щодо агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ 21 січня, повідомляє Укрінформ.

«Минулого тижня Європейський суд з прав людини оголосив частково прийнятною скаргу України проти Росії стосовно систематичних порушень Європейської конвенції з прав людини Російською Федерацією в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі у 2014 році. Суд встановив, що Росія вже здійснювала контроль над Кримом до проведення незаконного так званого «референдуму». Це – знакове рішення у питанні притягнення Росії до відповідальності за її дії в Криму», – йдеться у заяві.

При цьому висловлюється занепокоєння «тенденцією щодо свавільних затримань, насильницьких зникнень, примусових призовів на військову службу, примусових переміщень та депортацій жителів Криму Російською Федерацією, у тому числі етнічних українців та кримських татар та тих, хто намагається протистояти владі на місцях».

«Ми шкодуємо з приводу того, що 12 січня ще три громадянина України — Айдер Джаппаров, Енвер Омеров та Різа Омеров — були засуджені в Російській Федерації за звинуваченням у «організації та участі у діяльності терористичній організації та насильницькому захопленні та утриманні влади», – додали в ЄС.

  • Європейський суд з прав людини визнав міждержавну скаргу України проти Росії (щодо Криму) частково прийнятною. Цим рішенням підтвердив свої повноваження щодо розгляду справи по суті.  Одним із найважливіших моментів стало визнання Судом дати, з якої Росія взяла під свій контроль Крим. ЄСПЛ погодився з позицією України, що це  сталось щонайпізніше 27 лютого 2014 року, тобто, після захоплення урядових будівель у Сімферополі  і за 2,5 тижні до «референдуму» про «приєднання» до Росії. В Україні, попри проміжний характер рішення,  святкують перемогу. Росія розгорнула інформаційну кампанію на пониження, маніпулюючи другорядними деталями із замовчуваням головних.
  • Детальніше – в матеріалі ЦЖР Україна проти Росії в ЄСПЛ: перша перемога по Криму і російські маніпуляції та в відеоблозі Микити Панасенка Рішення ЄСПЛ та російські маніпуляції