Як роблять тест на коронавірус на КПВВ на Донбасі

Новини
КПВВ
КПВВ «Щастя» в Луганській області Фото: novosti.dn.ua

З 15 січня на КПВВ «Новотроїцьке» пропонують безкоштовне експрес-тестування на коронавірус, при негативному результаті людина звільняється від самоізоляції чи обсервації. Біоматеріал для тесту беруть за допомогою ватного тампона – знімають мазок зі слизової оболонки носа.

Про це повідомляє «Суспільне».

Вперше такий тест зробив житель непідконтрольною Горлівки Ігор, прізвища не називає. Їде з Горлівки до Маріуполя. Каже, що дозвіл на перетин лінії розмежування від «ДНР» чекав 15 діб,, пишуть Донецкие новости.

Результат тесту йому повідомляють через 15 хвилин. У Ігоря він – негативний. Це означає, що йому не потрібно буде знаходитися на самоізоляції, дані про це занесуть в мобільний додаток «Вдома».

«Всі дані вносяться в базу даних в Google-таблицю. Поки вони доїжджають до місця перебування, з них може бути зняті обмеження в «Вдома», – розповідає головна медсестра Алла Ващенко.

Через позицію «ДНР» перетин КПВВ «Новотроїцьке» відбувається всього два дні на тиждень – по понеділках і п’ятницях. У перший день тестування – 15 січня – послугою скористалися 9 осіб, стільки ж і 18 січня. За словами Алла Ващенко – всі результати негативні. А ось 22 січня через 50 прибулих тестування пройшли вже 27 осіб.

«Швидкі тести ми отримали в рамках гуманітарної допомоги з розподілу з Департаменту охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації. Виробник – Китай», – пояснює головна медсестра.

За словами заступника начальника відділу прикордонної служби «Новотроїцьке» Артема Рожкова, з початку цього року на КПВВ «Новотроїцьке» прикордонники спостерігають зменшення людей, які бажають перетнути лінію розмежування.

Нагадаємо:

  • 5 січня 2021 року Кабмін України прийняв постанову, якою дозволив проводити в КПВВ тестування на коронавірус осіб, які прибувають з територій окупованого Криму і Донбасу не тільки методом ПЛР, а й за допомогою експрес-тесту на визначення антигену COVID-19. Після отримання негативного експрес-тесту на антиген, який був проведений після перетину КПВВ, самоізоляцію можна припинити.