Чубаров про заяву Резнікова про статус переселених до Криму росіян після деокупації: підлягають негайному видворенню

За чинним законодавством України, іноземець, який незаконно перебуває на території України, підлягає негайному видворенню. Тому всі, хто незаконно оселився в Криму з моменту його окупації, повинні покинути півостров одразу після деокупації.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу Фото: investigator.org.ua

Про це написав глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи заяву віцепрем’єр-міністра України – міністра із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова про те, у якому статусі будуть жити переселені до Криму росіяни після деокупації півострова.

«Щось багатьом останнім часом так і свербить визначати долю Криму в інтересах російських окупантів? Днями ЄСПЛ вирішила , що РФ встановила ефективний контроль над Кримом з 27 лютого 2014 року. Якщо самостійно не виїдуть, тоді видворення. І в найкоротші терміни! Протягом одного місяця!», – пише Чубаров.

В інтерв’ю LB.ua Резніков заявив, що росіяни, які переселилися на територію Криму після його незаконної окупації РФ, матимуть вільний вибір: залишитися на півострові або повернутися на свою історичну батьківщину. Він зазначив, що Україна не буде порушувати чиїхось гуманітарних прав.

«У всіх буде можливість вільно ухвалювати рішення. Якщо захочуть легально жити на території України, вони можуть отримати статус іноземних громадян, прийняти українське громадянство чи жити як особа без громадянства. Або ці люди можуть ухвалити інше рішення – повернутися на свою історичну батьківщину. Ми не збираємося, на відміну від послідовників сталінського режиму, займатися депортацією», – сказав Резніков.

  • Європейський суд з прав людини визнав міждержавну скаргу України проти Росії (щодо Криму) частково прийнятною. Цим рішенням підтвердив свої повноваження щодо розгляду справи по суті.  Одним із найважливіших моментів стало визнання Судом дати, з якої Росія взяла під свій контроль Крим. ЄСПЛ погодився з позицією України, що це  сталось щонайпізніше 27 лютого 2014 року, тобто, після захоплення урядових будівель у Сімферополі  і за 2,5 тижні до «референдуму» про «приєднання» до Росії. В Україні, попри проміжний характер рішення,  святкують перемогу. Росія розгорнула інформаційну кампанію на пониження, маніпулюючи другорядними деталями із замовчуваням головних.
  • Детальніше – в матеріалі ЦЖР Україна проти Росії в ЄСПЛ: перша перемога по Криму і російські маніпуляції та в відеоблозі Микити Панасенка Рішення ЄСПЛ та російські маніпуляції.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine