В Україні з 1 березня відбудеться індексація пенсій на 11 відсотків

В Україні з 1 березня відбудеться щорічна індексація пенсій. Підвищення складе 11 відсотків. Це передбачено постановою Кабінету міністрів від 22 лютого «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році».

Фото: УНІАН

Про це повідомляє міністерство соціальної політики України.

Відповідно до постанови, у 2021 році індексація пенсій буде проведена з 1 березня.

Підвищення складе 11%. Воно торкнеться восьми мільйонів чоловік. В середньому розмір пенсії підвищиться на 308 грн. При цьому, мінімальний розмір підвищення встановлений на рівні 100 грн.

Згідно з постановою, підвищується також мінімальна пенсійна виплата в розмірі 2200 грн особам, які мають тривалий страховий стаж – 30 років для жінок і 35 років для чоловіків.

Відзначається, що уряд перерахує пенсії за формулою, в якій рівень розміру пенсій відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50% показника зростання середньої заробітної плати.

Згідно з даними Пенсійного фонду України рівень середньої заробітної плати за підсумками 2020 року склав 10340,35 грн.

За данними ПФУ, станом на 1 січня 2021 року в Україні нараховувалось 11 130 954 пенсіонерів. Середній розмір виплати становив 3507,51 грн. За останній квартал 2020 року розмір пенсій зріс на 96,91 грн або на 2,8%. За весь 2020 рік середній розмір пенсій зріс на 424,53 грн або на 13,8%. Станом на 1 січня середній розмір пенсій становив 3082,98 грн.

Як повідомлялось, правозахисники пояснили, який порядок призначення пенсії за віком для чоловіків почав діяти з 1 січня в Україні. Зокрема, при призначенні пенсійних виплат має значення не тільки вік чоловіка, але й скільки років страхового стажу він має.

17 лютого Кабмін України затвердив бюджет Пенсійного фонду України на 2021 рік і підтримав всі заплановані підвищення пенсій.

Нагадаємо:

  • У Пенсійному фонді України (ПФУ) пояснили, які документи повинні надавати громадяни, в тому числі переселенці з Криму і Донбасу, для оформлення різних пенсій. При цьому заява про призначення пенсії подається особисто або через представника безпосередньо в управління ПФУ за місцем проживання (реєстрації).
  • Жителі окупованого Донбасу, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), можуть звертатись за оформленням пенсій до відділень ПФУ на підконтрольній уряду території і вони будуть нараховуватись. Для цього потрібно один раз приїхати на підконтрольну територію, головне, щоб через карантин не були закриті КПВВ. Зараз Україна виплачує пенсії 660 тисячам пенсіонерів-ВПО з ОРДЛО.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine