У Криму російські силовики провели чергові обшуки у «Свідків Єгови»

Новини
Фото: YouTube Вести Крым

В окупованому Криму російські силовики провели обшуки в селищі Роздольне у двох послідовників релігійної організації «Свідки Єгови», яка заборонена в РФ. При цьому одній з віруючих підкинули релігійну книгу, яка не видавалася «Свідками Єгови».

Обшуки були проведені 10 лютого, повідомляється на російському сайті «Свідків Єгови».

Як вказується, обшуки пройшли у Андрія Рогуцького та Людмили Шевченко. У них вилучили Біблії, блокноти, електронні пристрої. Також під час обшуку дружині Андрія Рогуцького стало погано, їй викликали «швидку».

«У переліку вилученого у Людмили Шевченко майна виявилася книга «Священний вертеп», яка їй не належить і яка видана не «Свідками Єгови». Будь-яких видань з Федерального списку екстремістських матеріалів у Людмили виявлено не було», – йдеться в повідомленні.

Обшук приміщень проводився на підставі постанови «Севастопольського міського суду».

Експерт Кримської правозахисної групи, аналітик Олександр Сєдов розцінює ці судові процеси одночасно як порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права.

«Переслідування «Свідків Єгови» – це порушення статті 9 Європейської конвенції з прав людини (Свобода думки, совісті і релігії). Крім цього, переслідування осіб, які не є злочинцями з точки зору українського законодавства – це порушення ст. 7 ЄКПЛ (покарання без закону), оскільки за міжнародним гуманітарним правом РФ не має права застосовувати своє кримінальне законодавство на окупованій території. Порушення ЄКПЛ потрапляє під юрисдикцію Європейського суду з прав людини. З іншого боку, застосування російського кримінального кодексу в Криму – це порушення Женевської конвенції IV, і вже військовий злочин, що підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду», – пояснив Сєдов.

Нагадаємо:

  • 1 жовтня 2020 року співробітники ФСБ провели в окупованому Севастополі обшуки у дев’яти членів місцевої міської громади «Свідків Єгови», яка заборонена в Росії. Силовики затримали чотирьох осіб, яким оголосили про підозру в організації роботи екстремістської організації (ч.1 ст.282.2 КК РФ). 2 жовтня «Ленінський районний суд» Севастополя заарештував Євгена Жукова, Володимира Маладику і Володимира Сакаду до 30 листопада, а Ігоря Шмідта – до 23 листопада.
  • 2 жовтня прокуратура АРК і Севастополя за фактом проведення 1 жовтня російськими силовиками обшуків у «Свідків Єгови» в Севастополі відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.162 (порушення недоторканності житла) і ч.2 ст.146 (незаконне позбавлення волі) КК України.