Телеканал «Дом» розпочав мовлення на тимчасово окуповані РФ території

Новини

Державний телеканал «Дом» почав транслюватися на тимчасово окупованих територіях. Сьогодні «Дом» вже дивляться в Донецьку, Макіївці, Горлівці, Судаку, Євпаторії, Сімферополі та багатьох інших містах.

Про це повідомляє пресслужба телеканалу.

«Від сьогодні, 1 березня, ми почали мовлення через супутник Astra, а також збільшили кількість передавачів аналогового та цифрового сигналу вздовж лінії зіткнення на Донбасі. Завдяки цьому «Дом» бачать майже всі міста тимчасово окупованих територій. Нам надходять повідомлення від жителів Донбасу і Криму. Вони зазначають, що супутниковий сигнал якісний, «картинка» на екранах чудова», – повідомив шефредактор телеканалу «Дом» Олексій Мацука.

Він продемонстрував фотографії з окупованих міст, на яких жителі показали ефір телеканалу «Дом».

«Ми сподівалися і вірили. Але, чесно зізнатися, не очікували настільки швидкої реакції. Вранці «запустилися» – а вдень вже отримали масу позитивних відгуків. Своїми емоціями наші земляки, які сьогодні перебувають за лінією зіткнення на Донбасі, в тимчасово окупованому Криму, діляться через повідомлення в месенджерах, телефонні дзвінки. Дуже сподобалися слова чоловіка з Донецька: «Сьогодні «Дом» прийшов у мій дім. І таким гостям я завжди радий», – зауважила генеральна директорка ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» Юлія Островська.

Вона зазначила, що завдяки супутниковому мовленню телеканал тепер доступний і на вільній території України.

«Сьогоднішній день – це справжній прорив у мовленні телеканалу «Дом». Це заслуга всієї нашої численної команди. Це заслуга і наших глядачів, у яких є запит на отримання об’єктивної інформації про Україну, світ і життя в окупації. На інформацію, яку подають мовою миру, без агресії», – зауважив Олексій Мацука.

Базові параметри супутникового мовлення телеканалу «Дом»:

супутниковий ретранслятор — ASTRA-4A;
орбітальна позиція — 5° сх. д.;
частота прийому — 12130 МГц;
символьна швидкість — 27500 Ксимв./сек.;
коефіцієнт корекції помилок (FEC) —¾;
поляризація — вертикальна;
стандарт мовлення — DVB-S, MPEG-2;
умови розповсюдження програм – у відкритому вигляді.

1 березня 2021 року телеканал «Дом» значно розширив своє мовлення, вийшовши на супутник Astra і увімкнувши 10 нових передавачів. Тепер аналоговий сигнал на окупований Крим і окуповану частину Донбасу подається через 18 передавачів. Також із 1 березня онлайн-трансляція доступна на сайті телеканалу. Як і раніше, програми можна продовжувати дивитися на майданчиках каналу «Дом» у YouTube і в соцмережах.