Глава МОЗ Степанов наказав заборонити поширювати інформацію про виробників і постачальників COVID-вакцини – Каневський

Міністерство охорони здоров'я видало указ, згідно з яким медичної вертикалі в регіонах забороняється поширювати будь-яку інформацію про виробників і постачальників вакцини від COVID-19.

На це звернув увагу глава експертної організації StateWatch Гліб Каневський. Наказ розміщений на сайті МОЗ.

Згідно з документом, забороняється розголошення конфіденційної інформації (будь-якої інформації щодо виробників та/або постачальників, ціни на вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2 і т.д.), яка стала відома в процесі виконання даного наказу.

Каневський нагадав, що в Україні діє Закон «Про доступ до публічної інформації», який регламентує вільний доступ до інформації про одержувачів бюджетних коштів.

«Станом на сьогодні за вакцину з бюджету сплачено 2,6 млрд грн: 964,3 млн грн за китайську вакцину CoronaVac (504 грн/доза) – не поставлено; 1,6 млрд грн за індійську Covishield (угода відсутня у відкритому доступі) – поставлено», – пише глава StateWatch.

МОЗ

1 березня в Україні відкрили запис на безкоштовну вакцинацію від коронавірусу.

  • 24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавируса препаратом CoviShield, який виготовляють в Індії за ліцензією британських розробників – Оксфордського університету і AstraZeneca.
  • В першу хвилю вакцинації потрапили медики і лікарі, задіяні в боротьбі з пандемією COVID-19, і військовослужбовці операції Об’єднаних сил на Донбасі.
  • За даними Міністерства охорони здоров’я, в період з 24 по 28 лютого в Україні щеплення зробили понад трьом тисячам осіб.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine