Бойовикам «ДНР» дозволили обстрілювати позиції ЗСУ. Кравчук назвав це загрозою одностороннього виходу РФ з режиму припинення вогню

Глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук заявив, що «попереджуючий вогонь підрозділів «народної міліції ДНР» по позиціях Збройних сил України призведе до зриву Мінських домовленостей і перемир'я».

Глава української делегації в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук Фото: УНІАН

Про це йдеться в Telegram-каналі делегації України на переговорах з мирного врегулювання на Донбасі

«Ми розцінюємо цю заяву як загрозу одностороннього виходу російської сторони з режиму припинення вогню і загрозу виконання Мінських домовленостей», – йдеться в повідомленні глави української делегації.

Раніше найманці РФ отримали «дозвіл накривати вогнем позиції українських силовиків, які ведуть обстріл прифронтових територій «ДНР».

«Дії української сторони, виключають виконання підписаних мирних домовленостях про всеосяжну дотриманні режиму перемир’я. Українське військово-політичне керівництво в черговий раз продемонструвало нездатність і небажання слідувати курсом мирного врегулювання громадянської війни.

У зв’язку з відсутністю реакції міжнародних спостерігачів на обстріли населених пунктів Республіки, з метою захисту населення від українського терору, підрозділам Народної міліції дано дозвіл на ведення попереджувального вогню на придушення і знищення вогневих точок противника.

Вимагаємо від українських бойовиків відмовитися від вогневих провокацій проти нашої Республіки, спрямованих на зрив перемир’я, в іншому випадку ми залишаємо за собою право адекватної відповіді», – йдеться в екстреної заяві «народної міліції ДНР».

РФ спробує легітимізувати питання залучення своїх миротворців для врегулювання ситуації на сході України, заявляє керівник української сторони Спільного центру контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майор Сергій Салкуцан.

Українська делегація вважає, що «подібні провокаційні дії спрямовані на дискредитацію місії та координаційного механізму як ефективного інструменту контролю за режимом припинення вогню. Даний факт свідчить про небажання російської сторони виконувати взяті раніше на себе зобов’язання і домовленості, досягнуті сторонами в ході засідань ТКГ і у форматі Нормандської четвірки, а саме – в точному дотриманні цих домовленостей і полягає дієвий механізм мирного врегулювання».

  • Міністерство закордонних справ України закликало Росію здійснити реальні кроки з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі основі норм і принципів міжнародного права. У МЗС закликали Російську Федерацію вжити всіх належних кроків для продовження роботи згаданих форматів задля виконання всіх рішень, прийнятих на рівні лідерів чотирьох країн, а також здійснити реальні кроки з врегулювання збройного конфлікту на основі норм і принципів міжнародного права, поваги до державного суверенітету і територіальної цілісності України.
  • 9 грудня 2019 року у Парижі відбувся саміт країн нормандського формату – України, Франції, Німеччини та Росії.
  • На ньому сторони досягли, зокрема, домовленостей про обмін полоненими у форматі «всіх на всіх», про припинення вогню і часткове розведення сил, про підтримку створення нових пунктів пропуску вздовж лінії розмежування. Також були узгоджені нові ділянки розведення сил.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine