У Криму відзначили день народження Шевченка: у Керчі, Севастополі та Ялті до пам’ятників несли букети в кольорах українського прапора

В окупованому Криму 9 березня відзначили день народження видатного українського поета, письменника і художника Тараса Шевченка. У Сімферополі біля пам'ятника Кобзарю влаштувала шоу провладна російська організація «Українська громада Криму». У Керчі, Севастополі та Ялті до пам'ятників Шевченку кримчани принесли букети в кольорах українського прапора.

Сімферополь, пам'ятник Шевченка 09.03.2021 Фото: RFE/RL

Про це повідомляє видання Крим.Реалії.

У Сімферополі з нагоди дня народження Тараса Шевченка біля його пам’ятника провели заходи під керівництвом глави провладної російської організації «Українська громада Криму» Анастасії Грідчиної. Учасники в кількості близько двох десятків людей покладали квіти, читали вірші і співали пісні.

При цьому на заході звучали чергові фрази про «великого українського поета і дружбу між українським і російським народами».

Студенти «Кримського федерального університету» зачитали «Заповіт» Тараса Шевченка не тільки українською, а й російською мовою, а учасники художньої самодіяльності на телекамери місцевих телеканалів виконали кілька українських народних пісень, ніяк не пов’язаних з творчістю Кобзаря.

Сімферополь, пам’ятник Шевченка 09.03.2021 Фото: RFE/RL

Слова всіх ораторів практично повністю заглушав транспорт, що проходить по вулиці Севастопольській. Весь захід тривав не більше 15 хвилин. Тільки після офіційної частини данину поваги Кобзареві могли самостійно віддати всі бажаючі.

Як пише видання, чи не вперше за всі роки після окупації Криму біля пам’ятника не було видно нарядів російської поліції і «самооборони Криму». Також стало помітно, що бюст Шевченка потребує реставрації.

У Керчі місцеві жителі принесли квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку. Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії, вже до полудня біля пам’ятника лежало кілька букетів квітів, один з них – в жовто-синій кольоровій гамі.

Керч, пам’ятник Шевченка 09.03.2021 Фото: RFE/RL

Пам’ятник Тарасу Шевченку в Керчі встановлено в одному з центральних парків міста, неподалік від будівлі міської адміністрації. Після окупації Криму Росією керчани продовжували приносити квіти до пам’ятника в день народження українського поета щороку.

У Севастополі активісти Українського національно-культурного товариства міста та місцеві жителі поклали квіти до пам’ятника Шевченку. Їх несли з раннього ранку. У центрі на постаменті поклали жовтий букет, перев’язаний блакитною стрічкою – в тонах українського прапора. В основному, до пам’ятника покладають жовті і сині квіти – іриси, нарциси, гіацинти, мімозу, троянди, тюльпани.

Севастополь, пам’ятник Шевченка 09.03.2021 Фото: RFE/RL

Жителі Севастополя приходили вшанувати пам’ять Шевченка за власною ініціативою, дотримуючись коронавірусних обмежень.

Торговці з сусіднього Юмашевского ринку охоче розповіли кореспонденту Крим.Реалії, що знають про день народження Шевченка. У покупців запитували, «куди квіти». На букети «для Шевченка» пропонували знижку в півціни. Деякі просили покласти квіти до пам’ятника і від них.

В Ялті місцеві жителі також відзначили день народження Кобзаря покладанням квітів до його пам’ятника.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook ялтинець Юрій Формус.

Ялта, пам’ятник Шевченка 09.03.2021 Фото: Facebook Юрий Формус

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine