YouTube позначив як «неприйнятний» та «образливий» російський пропагандистський фільм про окупацію Криму

Відеохостинг YouTube встановив попередження та почав маркувати російський пропагандистський фільм «Крим. Шлях на Батьківщину» про окупацію півострова Росією як «неприйнятне або образливе» відео.

Окупація Криму, російські військовослужбовці. Лютий 2014 року Фото: Reuters

Про це йдеться на сторінці фільму на YouTube-каналі російського телеканалу «Россия 24».

При спробі переглянути фільм спочатку з’являється попередження, яке може бути різним в залежності від браузеру, який використовується.

Одні користувачі бачать надпис: «Це відео може бути неприйнятним для деяких глядачів», інші – «Учасники спільноти YouTube позначили це відео як неприйнятне або образливе для деяких аудиторій», а також «Даний контент, на думку учасників спільноти YouTube, містить матеріали, які можуть налякати або шокувати деяких користувачів».

Перший заступник генерального директора ВГТРК і автор фільму «Крим. Шлях на Батьківщину» Андрій Кондрашов заявив виданню «Газета.Ru», що це вже не перший випадок, коли YouTube обмежує і блокує перегляд російських фільмів. Він назвав дії відеохостингу, який належить Google, актом диверсійної війни.

«Ми, зрозуміло, зробимо запит в Google про причини обмеження доступу, але заздалегідь не розраховуємо ні на яку відповідь … За останні півтора року було заблоковано YouTube 200 російських акаунтів, нас вже нічого не дивує. Це йде така масштабна, диверсійна, інформаційна війна», – сказав Кондрашов.

Він зазначив, що фільм і раніше викликав невдоволення в США і нагадав, що Дженніфер Псакі, яка на час виходу стрічки у 2015 році займала пост офіційного представника Держдепартаменту США, назвала її «зразком брехливої путінської пропаганди».

«А те, що заблокували зараз, то це сталося напередодні 18 березня (в РФ відзначається як день «приєднання Криму до Росії» – ред.), коли на YouTube відбувається сплеск перегляду «Крим. Шлях на Батьківщину», – сказав Кондрашов.

Як повідомили агентству ТАСС в прес-службі компанії Google, YouTube наклав обмеження на фільм «Крим. Шлях на Батьківщину» через демонстрацію сцен насильства.

«На відео було виставлено обмеження за віком в квітні 2020 року через сцени насильства, що містяться в ньому, – зображення застреленоъ людини, жертв з важкими каліцтвами і людини в калюжі крові. Відео доступне до перегляду на YouTube, проте на нього поставлено обмеження за віком, оскільки перераховані вище сцени з насильством роблять його таким, що не відповідає до перегляду для деяких користувачів», – відзначили в компанії.

Російський пропагандистський фільм «Крим. Шлях на Батьківщину» прокремлівського журналіста Андрія Кондрашова був представлений 15 березня 2015 року на телеканалі «Росія 1». Наступного дня його опублікували YouTube-каналі телеканалу «Россия 24». Стрічка розповідає про події лютого-березня 2014 року в Криму з точки зору Кремля.

У фільмі представлено велике інтерв’ю з президентом РФ Володимиром Путіним, який розповів, як він у лютому-березні 2014 року особисто віддавав розпорядження російським військовим, які захопили Кримський півострів. Крім того, у фільмі були розкриті подробиці операції російських спецслужб з евакуації з території України президента-втікача Віктора Януковича.

Нагадаємо:

  • У травні 2020 року відеосервіс Youtube, що належить корпорації Google, видалив акаунти і весь відеоконтент російського пропагандистського телеканалу «Крым 24», який веде мовлення на захоплених після окупації Криму Росією частотах української Державної телерадіокомпанії «Крим». Також Youtube видалив контент ресурсів Anna news і News Front, що ведуть російську пропаганду з тематики Донбасу.
  • 28 липня 2020 року YouTube у зв’язку з порушенням американського законодавства про санкції і правил торгівлі заблокував акаунт онлайн-телеканалу «Царьград ТВ», що належить причетному до захоплення Криму Росією спонсору так званої «русской весны» на півострові і бойових дій на Сході України російському «православному олігархові» Костянтину Малофєєву, який з 2014 року перебуває під санкціями США.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine