Швейцарський блогер зняв фільм про агресію РФ проти України

Новини

Швейцарський блогер Le Grand JD представив документальну стрічку французькою мовою «Війна в Україні», яка розповідає про російську агресію на Донбасі.

Лише за два дні кількість переглядів відео, розміщеного в YouTube, наближається до 500 тисяч.

«Це єдина війна, яка нині активно ведеться на Європейському континенті», – нагадав європейцям швейцарець.

Він зазначив, що одне із завдань фільму – розповісти про цю війну, щоб про неї не забували.

Стрічка розпочинається розповіддю про європейську Україну та європейські прагнення українців, особливо молоді, події на Майдані 2014 року.

Далі у фільмі йдеться про подальшу і військову окупацію Криму Росією та невизнання в Європі й у світі спроби анексії українського півострова.

На тлі розв’язаної Росією війни на Донбасі автор нагадує про збиття з російської зброї пасажирського літака рейсу MH17, а також застосування Москвою проти України усіх засобів гібридної війни: політичних, економічних, інформаційних.

У фільмі Le Grand JD розповідає про російсько-українську війну безпосередньо із переднього краю оборони ЗСУ на сході, головними героями стрічки є українські захисники.

Як зазначила нардеп Ірина Геращенко, фільм французькою, і це дуже важливо, адже на Заході мало інформаціі про події на Сході, а в Швейцарії та і Франції і досі цю російську агресію називають конфліктом.

«Роман Сущенко порекомендував, з цікавістю подивилася документальний фільм швейцарських журналістів про війну на Донбасі. Фільм французькою, і це дуже важливо, адже на Заході мало інформаціі про події на Сході, а в Швейцарії та і Франції і досі цю російську агресію називають конфліктом. Журналіст в перші хвилини нагадує події Майдану, анексію Криму, збиття МН17, мінські угоди. Правда і в тому, що російських найманців він називає сепаратистами, але в фільмі є інформація про російську підтримку найманців. Фільм знято восени, під час так званого перемир’я, і наші воіни в 100 метрах від ворога розповідають, що щодня стріляють, але в них НЕМАЄ дозволу на відповідь. Камера безпристрасно показує побут українських військових на передовій , окопи, бліндажі, виємку в землі , з крихітною щілиною, з якої відстежуються ворожі снайперські групи, всю неромантичність і важкість цієї окопноі війни, правду того, що відбувається на фронті. Хотілося б, аби чіткіше були розставлені акценти щодо російської агресії, але навіть в такому пом’якшеному контексті фільм надзвичайно важливий, особливо для нейтральної швейцарської аудиторії і французів, які і досі традиційно, історично, дивляться в бік Москви з симпатією», – зазначила нардеп.

  • Сім років агресії Росії проти України зумовили воєнну експансію на південному фланзі Європи, йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.
  • Агресія зумовила зростання гібридної і безпекової загроз для Східної і Південно-Східної Європи, Азово-Чорноморського регіону, Середземномор’я, Близького Сходу, а також призвела до численних жертв серед цивільних осіб і військовослужбовців, зазначили в міністерстві.