Крайова рада українців Криму вимагає ввести санкції проти російських артистів за незаконні поїздки на півострів

Новини
Хор Турецького, Ялта-2020, фото: Объявления Крыма

Крайова рада українців Криму (КРУК) вимагає від правоохоронних органів України розслідувати факти незаконного відвідування окупованого Криму російськими діячами культури.

Про це представник КРУК і глава громадської організації «Євромайдан-Крим» Сергій Мокренюк повідомив 16 березня під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі в Києві.

На думку активістів, кожен факт незаконного відвідування окупованого півострова діячами культури Росії є «злочином, заподіює шкоду територіальній цілісності і суверенітету України і повинен бути належним чином розслідуваний правоохоронцями».

У зв’язку з цим активісти звернулася:

в прокуратуру АРК і Севастополя з заявою про злочин;
в СБУ про застосування санкцій;
в МЗС України щодо посилення міжнародного тиску на державу-агресора з боку країн-партнерів.

«Не є злочином сам факт відвідування, це адміністративне правопорушення. Але відвідування з метою нанесення збитку державі – це злочин. І саме такі факти, ми вважаємо, необхідно розслідувати. Тому ми вимагаємо, щоб вони були розслідувані. Наскільки нам відомо, громадянин Ізраїлю Дим Амор звернувся до президента України з пропозицією застосувати санкції до зазначених осіб. Мені здається, що це теж є сигналом для нашого суспільства, нашої завданням є протидія окупації Кримського півострова. В першу чергу через переслідування тих, хто, використовуючи свою впізнаваність, намагається легалізувати факт окупації і анексії Криму», – сказав Мокренюк під час брифінгу, якого цитра Крим.Реаліі.

Нагадаємо:

  • Про те, хто і як формує так званий «чорний список» – перелік іноземних діячів, які створюють загрозу національній безпеці України, що є підставою для заборони їм в’їзду в нашу країну, читайте в матеріалі ЦЖР «Чорний список», сіра політика і правової туман.
  • 19 листопада 2020 року українські прикордонники не пропустили до України та заборонили на три роки в’їзд на українську територію російському актору Кирилу Гребенщикову, який 2019 року незаконно відвідував окупований Крим.
  • 6 грудня 2020 року українські прикордонники міжнародному аеропорту «Бориспіль» не пропустили в Україну та заборонили на 3 роки в’їзд на українську територію відомому російському рок-музиканту, засновнику групи «Звуки Му» Петру Мамонову за незаконне відвідання окупованого Криму.