Сайт Миколаївського Центру журналістських розслідувань атакували хакери

Новини

Сайт Миколаївського Центру журналістських розслідувань атакували невідомі хакери і змінили зміст матеріалів про мера Одеси Геннадія Трухановому і одесита Олександра Ангерта, якого ЗМІ називають авторитетом, і пов’язаної з ними фірми «Євротермінал».

Про це повідомляється на сайті Миколаївського Центру журналістських розслідувань.

Втручанню в роботу сайту видання передувало звернення представників ТОВ «Євротермінал» з вимогами видалити розслідування, в якому розповідалося, як дана компанія, порушуючи законодавство, брала гроші за в’їзд вантажного транспорту в Одеський порт. Засновником фірми є кіпрська компанія «Northington Holdings Ltd». Її кінцевим бенефіціаром вказаний Павло Лісіцин, якого пов’язують з авторитетним одеським бізнесменом Олександром Ангертом.

Пізніше представники Олександра Ангерта зажадали у редакції Миколаївського Центру видалити розслідування «З Одеси з грошима». У матеріалі згадувалося кримінальне минуле мера Одеси Труханова і Ангерта, який, згідно зі звітами італійської поліції, в 1990-х очолював злочинне угруповання і торгував зброєю.

Також на ці публікації неодноразово скаржилися в Google, щоб пошуковик зняв їх з індексації. За такою схемою в 2019 році видалили з пошукової системи критичні матеріали Центру про бізнесменів Олексія Пеліпаса і Владислава Чайку, який в 2020 році став депутатом Миколаївської міськради. Для цього на сумнівних сайтах дублювали зміст оригінальних матеріалів Центру, а потім подавали скарги про нібито порушення авторських прав.

Фейковые жалобы на публикации Центра

За словами IT-коордінаторкі проекту фонду Internews Europe «Audience Understanding and Digital Support» Наталії Онищенко, яка допомогла Центру відновити захист сайту, хакери скористалися уразливістю системи управління сайтом. Вони отримали доступ до облікових записів користувача, зламали пароль і замінили публікації інформаційним сміттям.

Розслідування, опубліковані на сайті Центру, замінили інформаційним сміттям

Миколаївський Центр журналістських розслідувань вже відновив публікації і готує заяву в поліцію.