СБУ підозрює представників «Українського вибору» Медведчука у сприянні РФ в окупації Криму

Новини

Слідчі СБУ обґрунтовано підозрюють представників громадської організації «Український вибір», яку пов’язують з кумом Володимира Путіна, нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком, в у сприянні в організації в 2014 році на території АРК та Севастополя незаконного «референдуму», наслідком якого стала окупація півострова Росією. В рамках досудового розслідування проводяться слідчі дії в офісі «Українського вибору».

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

«Встановлено, що учасники ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір» під час анексії півострова та у подальшому активно підтримували окупаційні органи влади. Вони стали представниками незаконних виборчих комісій і дільниць, брали участь у діяльності незаконного збройного формування «Самооборона Криму». Учасники НЗФ здійснювали незаконне переслідування українських активістів, захоплення адміністративних будівель органів влади України», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, організатори ГО імітували ліквідацію 210 осередків, які знаходились на півострові. Проте жодних документів до Мінюсту України не подавалось. Організація продовжувала проводити у Криму діяльність на шкоду державній безпеці України.

Лише у 2017 році припинення діяльності осередків «Українського вибору» у Криму було оформлено згідно з чинним українським законодавством. За версією слідства, ці факти можуть свідчити про створення уявної непричетності керівництва ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір – Право народу» до протиправної діяльності її осередків на території АР Крим.

«Натомість під час досудового розслідування слідчі СБУ отримали беззаперечні докази, що керівництво і представники ГО брали участь в організації та проведенні незаконного референдуму і незаконних виборів на тимчасово окупованій території АР Крим та Севастополя після тимчасової анексії півострова РФ. За попередньою версією слідства, вони також причетні до вчинення інших злочинних дій», – наголосили у спецслужбі.

Слідчі СБУ проводять слідчі дії у межах розпочатого кримінального провадження за ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення учасникам про підозри за ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст.111 (державна зрада) ККУ. Триває досудове слідство.

Викриття проводилось під процесуальним керівництвом прокуратури АРК та Севастополя.

Про обшук, який проводять співробітники СБУ і Генпрокуратури в офісі «Українського вибору» повідомив і нардеп від «Опозиційного блогу – За життя» Ренат Кузьмін.

«В офісі громадської організації «Український вибір», яку пов’язують з Віктором Медведчуком, СБУ і ГПУ проводять обшук. Набір обвинувачень стандартний: Путін, країна-агресор, сепаратизм, державна зрада. Примітно, що в суд за санкцією на обшук звернувся не рядовий прокурор, а заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов, якому достовірно відомо, що офіс «Українського вибору» знаходиться в одній будівлі з офісом «ОПЗЖ», в другому розташовані кабінети нардепів від опозиції», – написав Кузьмін на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, «розв’язавши репресії, влада намагається залякати всіх інакомислячих і видавити з країни Медведчука». «Чому саме його? Тому що саме Медведчук сьогодні є останнім бастіоном на шляху до повного захоплення влади в Україні зовнішніми, в т. ч. транснаціональними управлінцями», – додав Кузьмін.

Нагадаємо:

  • 27 лютого 2014 року будівлі ВР і Радміну АРК були захоплені озброєними російськими спецназівцями без розпізнавальних знаків. В цей же день над будівлями були підняті російські прапори. Також перекинуті з Росії військові без розпізнавальних знаків окупували весь Крим, поставивши блокпости на в’їздах і зайнявши аеропорт.
  • 16 березня 2014 року в Криму і Севастополі пройшов незаконний «референдум», за результатами якого 96,77% виборців республіки і 95,6% виборців Севастополя нібито проголосували за приєднання Криму до Росії.