Армія РФ почала масштабні навчання в окупованому Криму та на Кубані

Новини

Міноборони Російської Федерації почало «контрольну перевірку військ» Південного військового округу, який, зокрема, націлений для дій проти України спільно із підрозділами Західного військового округу.

Як зазначається, у перевірці беруть участь всі з’єднання та військової частини всіх родів військ округу. Загалом буде проведено понад 50 навчань включно із полковим рівнем.

«Створена умовна обстановка, що дозволяє відпрацювати військами і силами військового округу цілий спектр навчально-бойових завдань з оборони російського Причорномор’я, включно з Кримом», – зазначає Міноборони РФ.

Відповідно до заяв Міноборони РФ, найперше російські підрозділи відпрацьовують швидку передислокацію на значну відстань від місць постійної дислокації.

Для виконання цих завдань залучаються інженерні підрозділи з понтонною технікою, механізованими міст ТММ-500, машинами розгородження ИМР-3М та шляхопрокладачі БАТ-М. Окрім того, буде відпрацьований комплекс з маскування підрозділів на марші.

Повідомляється, що в окупованому Криму, у Волгоградській та Ростовській областях пройдуть 10 двосторонніх ротних навчань до яких залучають понад 150 вертольотів армійської авіації. Зокрема, лише на кримському полігоні Опук – 40 військово-транспортних Мі-8АМТШ, які будуть взаємодіяти з ударними Мі-28Н, Ка-52 та Мі-35.

Водночас флагман ЧФ РФ ракетний крейсер «Москва», на якому торік завершився капітальний ремонт, провів тренування з відбиття нападу БПЛА.

Це ж відпрацювали й у Ставропольському краї підрозділи 49-ої загальновійськової армії. Для цього були використані комплекси РЕБ «Борисоглебск-2» та «Житель», які на постійній основі помічаються на Донбасі. У цьому ж регіоні пройшли навчання танкових підрозділів, які відпрацьовували нічний бій.

На Кубані пройшли нічні навчання із завдання ударів оперативно-тактичними комплексами «Искандер», які отримували координати цілей від БПЛА. Найімовірніше, був використаний розвідувально-ударний дрон «Орион», який зараз проходить випробування в окупованому Криму.

  • В рамках масштабного командно-штабного навчання на територію окупованого Криму з РФ перекинули 350 військовослужбовців, бойові машини, літаки Іл-76МД військово-транспортної авіації російських військово-космічних сил. У Міноборони РФ повідомляли про масштабне командно-штабному навчанні ВДВ в Криму, яке стартувало на полігоні «Опук» 16 березня.