Армія РФ почала масштабні навчання в окупованому Криму та на Кубані

Міноборони Російської Федерації почало «контрольну перевірку військ» Південного військового округу, який, зокрема, націлений для дій проти України спільно із підрозділами Західного військового округу.

Як зазначається, у перевірці беруть участь всі з’єднання та військової частини всіх родів військ округу. Загалом буде проведено понад 50 навчань включно із полковим рівнем.

«Створена умовна обстановка, що дозволяє відпрацювати військами і силами військового округу цілий спектр навчально-бойових завдань з оборони російського Причорномор’я, включно з Кримом», – зазначає Міноборони РФ.

Відповідно до заяв Міноборони РФ, найперше російські підрозділи відпрацьовують швидку передислокацію на значну відстань від місць постійної дислокації.

Для виконання цих завдань залучаються інженерні підрозділи з понтонною технікою, механізованими міст ТММ-500, машинами розгородження ИМР-3М та шляхопрокладачі БАТ-М. Окрім того, буде відпрацьований комплекс з маскування підрозділів на марші.

Повідомляється, що в окупованому Криму, у Волгоградській та Ростовській областях пройдуть 10 двосторонніх ротних навчань до яких залучають понад 150 вертольотів армійської авіації. Зокрема, лише на кримському полігоні Опук – 40 військово-транспортних Мі-8АМТШ, які будуть взаємодіяти з ударними Мі-28Н, Ка-52 та Мі-35.

Водночас флагман ЧФ РФ ракетний крейсер «Москва», на якому торік завершився капітальний ремонт, провів тренування з відбиття нападу БПЛА.

Це ж відпрацювали й у Ставропольському краї підрозділи 49-ої загальновійськової армії. Для цього були використані комплекси РЕБ «Борисоглебск-2» та «Житель», які на постійній основі помічаються на Донбасі. У цьому ж регіоні пройшли навчання танкових підрозділів, які відпрацьовували нічний бій.

На Кубані пройшли нічні навчання із завдання ударів оперативно-тактичними комплексами «Искандер», які отримували координати цілей від БПЛА. Найімовірніше, був використаний розвідувально-ударний дрон «Орион», який зараз проходить випробування в окупованому Криму.

  • В рамках масштабного командно-штабного навчання на територію окупованого Криму з РФ перекинули 350 військовослужбовців, бойові машини, літаки Іл-76МД військово-транспортної авіації російських військово-космічних сил. У Міноборони РФ повідомляли про масштабне командно-штабному навчанні ВДВ в Криму, яке стартувало на полігоні «Опук» 16 березня.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine