ЧФ РФ провів «спеціальні військові навчання» на гірському полігоні в окупованому Криму

Мотострілецькіпідрозділи армійського корпусу Чорноморського флоту РФ провели «спеціальні військові навчання» на гірському полігоні в окупованому Криму.

Про це повідомила прес-служба Південного військового округу Росії Міноборони Росії.

«В рамках навчання при патрулюванні військовослужбовцями гірської ділянки місцевості на бронетранспортер БТР-80 було скоєно напад умовного противника.

Мотострільці прийняли бій, задіявши озброєння БТР і оборонні гранати. Далі військовослужбовці застосували димові завіси і, використовуючи ефект скритності, спішилися з бойової машини і зайняли оборону.

Вмілими та злагодженими діями особовий склад знищив диверсантів умовного противника зі штатного озброєння, а також зберіг бойовий розрахунок і військову техніку.

В ході останнього етапу навчання військовослужбовці провели тренування з надання першої медичної допомоги умовно пораненим.

Для створення обстановки на максимально наближеній до бойової були застосовані імітаційні вибухові засоби, холості боєприпаси, димові шашки та аудіозаписи зі звуковими ефектами реального бою.

В районі проведення навчання різко погіршилися метеорологічні умови, ще більше наблизивши захід контрольної перевірки до реальної обстановки», – йдеться в повідомленні.

8 квітня близько 1,5 тисячі військовослужбовців механізованого підрозділу ЮВО відпрацювали «захист морського узбережжя» на військовому полігоні в Криму.

Держави ОБСЄ висловили осуд і занепокоєння діями РФ, яка концентрує сили на кордоні з Україною.

Як повідомлялось, 8 квітня  2021 року канцлерка Німеччини Анґела Меркель у телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним обговорила посилення російської військової присутності поблизу Сходу України та закликала главу Кремля відмовитися від посилення військових підрозділів поблизу кордону України. Натомість Путін заявив про «провокаційні дії Києва».

Офіційний Вашингтон висловив «зростаючу стурбованість» у зв’язку з ескалацією напруження на сході України, а також масштабним зосередження російських військ на українському кордоні, яке є найбільшим ніж будь-коли з 2014 року.

Нагадаємо:

  • 30 березня 2021 року головнокомандувач Генштабу Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що останнім часом з різних регіонів РФ під виглядом контрольних занять за зимовий період навчання, підтримання бойової готовності та загальної бойової готовності до майбутніх спільним стратегічним навчань «Захід-2021» Збройні Сили РФ здійснюють поступове нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, на сході і на півдні, а саме в Брянській, Воронезькій областях і в окупованому Криму.
  • 1 квітня 2021 року Міноборони РФ почало «контрольну перевірку військ» Південного військового округу, який, зокрема, націлений для дій проти України спільно з підрозділами Західного військового округу. У перевірці беруть участь всі з’єднання і військові частини всіх родів військ округу. Всього буде проведено більше 50 навчань, включно з полковим рівнем. В першу чергу російські підрозділи відпрацьовують швидку передислокацію на значну відстань від місць постійної дислокації.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine