114 осіб позбавлені волі в окупованому Криму в межах політично мотивованого або релігійного переслідування – правозахисники

Станом на кінець березня 114 осіб позбавлені волі в межах політично мотивованого та/або релігійного кримінального переслідування в Криму.

Про це свідчить моніторинговий огляд Кримської правозахисної групи щодо ситуації з правами людини в Криму за березень 2021 року.

«У березні загальна кількість жителів Криму, позбавлених волі у «справі кримських мусульман», – 74 людини. Ще 5 осіб обмежені в переміщенні: 3 перебувають під наглядом і не можуть покинути окуповану територію, 2 – під домашнім арештом», – йдеться в огляді.

Зазначається, що фігурантів цієї справи звинувачують у причетності до ісламських організацій або в пропаганді діяльності організацій, які в РФ визнані терористичними або екстремістськими, але не є такими з точки зору законодавства України.

Крім того, на кінець березня в ув’язненні перебувають 16 осіб (серед яких Владислав Єсипенко) у «справі українських диверсантів», яких ФСБ РФ під час затримання звинуватила «в підготовці диверсій, зберіганні зброї та шпигунстві».

Також на кінець березня за обвинуваченням в участі в батальйоні Номана Челебіджихана позбавлено волі 6 осіб. «Офіційною причиною переслідування обвинувачених у Криму за ч.2 ст.208 КК РФ є те, що вони не з’явилися добровільно в силові структури РФ і не заявили про свою участь у «Кримськотатарському добровольчому батальйоні ім.Номана Челебіджихана». Заявленим слідством доказом діяльності батальйону проти інтересів РФ є інформація зі ЗМІ, що метою створення батальйону була деокупація Криму», – наголошується в огляді.

Нагадаємо:

  • 16 грудня 2020 року Генеральна асамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». Положення документу суттєво посилені та відображають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові.
  • 23 лютого 2021 року в.о. постійного представника США в ООН Річард Міллс закликав членів організації проголосувати за резолюції, що привертають увагу до ситуації з правами людини і мілітаризації Криму, яка, за його словами, є серйозною і зростаючою загрозою для загальної безпеки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine