СБУ проведе у більшості регіонів України масштабні антитерористичні навчання

СБУ проводить та планує масштабні багатоетапні антитерористичні навчання у більшості областей України. Під час тренувань посилена увага приділяється відпрацюванню дій із захисту стратегічно важливих об’єктів та кордонів держави.

Фото: ssu.gov.ua

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

«Метою проведення заходів є удосконалення міжвідомчої взаємодії з протидії можливим терористичним і диверсійним загрозам. В ході тренувань під посиленим захистом перебувають об’єкти критичної інфраструктури, у тому числі енергетичної і транспортної системи», – зазначили у спецслужбі.

У навчаннях беруть участь регіональні підрозділи СБУ, Національної поліції, Держприкордонслужби, Національної гвардії, Збройних Сил України, Держслужби з надзвичайних ситуацій, а також представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Тренувальні заходи проводяться в умовах максимально наближених до реальних та з неухильним дотриманням прав і свобод громадян.

«Під час навчань в окремих районах можливе тимчасове запровадження особливого режиму, зокрема обмеження або заборона руху транспортних засобів і пішоходів, перевірка документів, що посвідчують особу, огляд автомобілів тощо», – додали у спецслужбі.

В зв’язку з цим СБУ звертається до громадян України із розумінням поставитися до тимчасових незручностей і належним чином реагувати на законні вимоги правоохоронців.

Фото: ssu.gov.ua

В СБУ подякували громадянам за розуміння необхідності проведення антитерористичних навчань та просять їх інформувати правоохоронців за номером телефону довіри 0 800 501 482 у випадку:

– прибуття чи перебування підозрілих осіб, які виявляють підвищений інтерес до військових об’єктів, будівель органів державної влади, об’єктів критичної інфраструктури та місць масового перебування людей;
– появи підозрілих транспортних засобів чи безпілотних літальних апаратів поблизу стратегічних об’єктів;
– виявлення підозрілих предметів чи засобів ураження;
– отримання інформації про наміри здійснення терористичної і диверсійної діяльності або інших протиправних дій.

Як зазначили в СБУ, минулого тижня тренувальні заходи почалися, зокрема, у Харківській, Херсонській та Сумській областях.

Нагадаємо:

  • В середині березня 2021 року контррозвідка Служби безпеки України затримала у Дніпрі агента так званого «МДБ ДНР», яке позиціонує себе як «спецслужбу» терористів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine