Кабмін на травневі свята не змінюватиме модель карантину в Україні – Шмигаль

Новини
Фото: ukrinform

Кабмін на травневі свята не змінюватиме модель адаптивного карантину в Україні, однак українцям слід проявити відповідальність, обачність і уникати масових скупчень.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

«Наближаються важливі для українців свята, і важливо, щоб радість від їхнього відзначення не затьмарило зростання захворюваності. Уряд не буде на травневі свята змінювати модель адаптивного карантину, оскільки він демонструє свою дієвість: цього тижня з «червоної» зони вже вийшли Чернівецька та Одеська області, де стабілізувалася динаміка захворюваності. Наступного тижня до них можуть приєднатися ще кілька областей», – написав Шмигаль.

Він зазначив, що аби м’яко пройти період травневих свят, цього тижня обговорив питання дотримання карантинних обмежень з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

«Ми цінуємо та дякуємо її членам за розуміння й сприяння у протидії поширенню коронавірусу», – зауважив глава уряду.

Він також закликав українців проявити відповідальність, обачність і уникати масових скупчень на свята. «Дотримання кожним з нас простих протиепідемічних заходів може вберегти життя та здоров’я сотень людей», – наголосив Шмигаль.

23 квітня заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що МОЗ не запроваджуватиме додаткових обмежень на Великдень, що цього року припадає на 2 травня, але закликає громадян дотримуватись протиепідемічних норм.

«Ми наголошуємо, що свята повинні бути не тільки веселими, а й безпечними. Додаткових карантинних обмежень на період святкування Великодніх свят не планується вводити. Водночас ми звертаємося для всіх – дотримуватися тих норм, які прописані в постанові про карантин», – сказав Ляшко на брифінгу.

Передусім, за його словами, відвідування громадських місць має відбуватися при використанні засобів індивідуального захисту – масок, які закривають рот та ніс. Також необхідно дотримуватися дистанції між людьми 1,5 метра.

Нагадаємо:

  • 17 лютого 2021 року Кабмін схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановлено 4 рівня епіднебезпеки та показники їх визначення.
  • 21 квітня 2021 року Кабінет міністрів продовжив до 30 червня режим надзвичайно ситуації в Україні через пандемію коронавірусної інфекції.