В Чорному морі кораблі РФ намагалися завадити навчанням кораблів Морської охорони ДПСУ та Берегової охорони США

Новини
Корабель Берегової охорони США HAMILTON, вдалині корабель Чорноморського флоту РФ «Павел Державин» Фото dpsu.gov.ua

В Чорному морі три російські кораблі 8 травня намагалися завадити проведенню спільних навчань корабля Морської охорони Держприкордонслужби України «Григорій Куроп’ятников» з кораблем Берегової охорони США HAMILTON.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Як зазначили у відомств, на світанку 8 травня на відстані понад 100 морських миль від Одеси, у виключній (морській) економічній зоні України, в точці рандеву флагман Морської охорони ДПСУ «Григорій Куроп’ятников» зустрів корабель Берегової охорони США HAMILTON.

Корабель Берегової охорони США HAMILTON Фото dpsu.gov.ua

«Американські партнери прибули в Україну із дружнім візитом, в рамках якого пройдуть спільні маневри в морі, тренінги з обміну досвідом в оглядових та штурмових операціях, й ділова зустріч представників охоронців морських кордонів та забезпечення безпеки судноплавства двох держав», – розповіли у Держприкордонслужбі.

За планом спільних навчань кораблі прикордонних відомств США та України на переході морем відпрацьовували злагодженість дій у міжнародній тактичній групі. «Елементи спільного маневрування із нарощуванням складності, в тому числі й з відбиттям повітряного нападу, майже не довелось імітувати», – зазначили у відомстві.

Корабель Берегової охорони прикордонслужби ФСБ РФ «Проворный» Фото dpsu.gov.ua

За сталою традицією, дії партнерів пильно відстежували та супроводжували своєю присутністю кораблі РФ. Цього разу на «полювання» відправились два прикордонних сторожових корабля Берегової охорони прикордонслужби ФСБ РФ проекту «Охотник», трохи віддалено, але досить нав’язливо кружляв ще один корабель ЧФ РФ.

Патрульний корабель Чорноморського флоту РФ «Павел Державин» Фото dpsu.gov.ua

«Кораблі країни-агресорки то оголошували вигадані координати закритих районів, вимагаючи залишити їх, то небезпечно маневрували і намагалися штучно звузити зону маневру для українського й американського кораблів. Не відповідали на виклики на зв’язок по каналах міжнародної морської безпеки. Зухвале порушення норм міжнародного морського права ретельно зафіксовано і задокументовано українськими прикордонниками. Ані чотирьохбальний шторм, ані нахабні витівки «Охотников» під триколором не завадили партнерам відпрацювати програму маневрів», – повідомили у ДПСУ.

Корабель Берегової охорони США HAMILTON і корабель Морської охрани ДПСУ «Григорій Куроп’ятников» Фото dpsu.gov.ua

Наразі корабель Морської охорони Держприкордонслужби «Григорій Куроп’ятников» і корабель Берегової охорони США HAMILTON залишаються в морі, продовжуючи спільні навчання.

Візит іноземного гостя до порту Одеса заплановано на 10 травня.