Прокуратура АРК відкрила провадження через незаконне постачання до Криму насосів Siemens та Grundfos

Прокуратура АРК та Севастополя відкрила кримінальне провадження за фактами незаконного постачання на територію тимчасово окупованого Росією Криму насосного обладнання виробництва німецької компанії Siemens AG та датської Grundfos AG, яке було встановлене на Бештерек-Зуйському водозаборі неподалік Сімферополя.

Фото: скріншот YouTube Вести Крым

Про це прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя повідомляє у своєму telegram-каналі.

«Прокуратура автономії розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного постачання на тимчасово окуповану територію АР Крим обладнання для функціонування водних споруд, виробництва європейських компаній Siemens AG та Grundfos AG (за ч.1 ст. 332-1 КК України)», йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, ці протиправні дії були вчинені з використанням суб’єктів господарювання Російської Федерації та в обхід санкційних заборон Європейскього Союзу.

Досудове розслідування буде здійснюватись Слідчим управлінням ГУ СБУ в АР Крим.

Фото: скріншот YouTube Вести Крым

Нагадаємо:

  • У квітні 2021 року журналісти-розслідувачі антикорупційного проекту Scanner Project з’ясували, яким чином на нових станціях водопостачання Сімферополя з’явилося обладнання німецької компанії Siemens і датської Grundfos, незважаючи на введені в 2014 році санкції Євросоюзу, які забороняють поставки обладнання до незаконно окупованого Росією Криму. Про те, що на новій станції встановлені насосні системи європейських компаній стало відомо після церемонії показового запуску нового Бештерек-Зуйського водоводу 18 березня 2021 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine