Жителі «ДНР» розповіли, як в Донецьку пройшла перша ніч без комендантської години

Новини
Окупований Донецьк Фото: Євгенія Карпачова

Окупаційна «адміністрація» так званої «ДНР» тимчасово скасувала на окупованій території дію комендантської години у вихідні дні на літній період. 4 червня стало першим днем, коли мешканці Донецька змогли вільно пересуватися по місту всю ніч.

Про те як це було, донеччани розповіли в соцмережах, повідомляє сайт «Новости Донбасса».

Як пишуть в місцевих співтовариствах в соцмережах, молодь Донецька відзначила першу ніч без комендантської години, зібравшись на автостоянці біля «Донбас Арени». Голосно включили музику, але це сподобалося не всім, і жителі викликали «поліцію».

«Нічого оригінальніше, ніж зібратися на тачках на «Донбас Арені» і голосно слухати музику, ніхто не придумав», – пишуть у донецьких пабліках.

У той же час в місті не продовжили графік роботи громадського транспорту, відповідно, переміщатися по Донецьку після 7-9 годин вечора практично нема на чому, крім таксі або приватного транспорту.

Як повідомляють місцеві інтернет-ресурси, заступник директора підприємства «Донелектроавтотранс» Олексій Узун підтвердив, що міський транспорт курсуватиме за звичним графіком. Час роботи маршруток теж не буде продовжено.

Відповідно, нарікають донеччани, гуляти ночами можна буде хіба що в своїх районах. Поїхати з околиць на прогулянку в центр або в кіно на останній сеанс буде проблемно, оскільки потім нічим добиратися додому.

У той же час скасування комендантської години розкритикував засновник незаконного збройного формування «Восток» Олександр Ходаковський. Він заявив в своєму telegram-каналі, що це «політичне рішення», яке може привести до того, що «пересічний житель вважатиме, що вчорашній військовий ажіотаж є ні що інше, як фікція, страшилка і масове вкидання, а війна – взагалі спектакль саме що для приїжджих».

Ходаковський вважає, що на тлі недавнього нагнітання ситуації з підготовкою до «нападу України», якого не сталося, скасування комендантської години викличе недовіру у мешканців до «військового сегменту інформаційної політики». «Тоді взагалі стане зрозуміло, що війна живе тільки в головах божевільних військових, яким чомусь вигідно її підтримувати, а об’єктивних причин для неї немає», – заявив бойовик.

Нагадаємо:

  • У квітні 2021 року в інтерв’ю російському пропагандистському телеканалу RT ватажок «ДНР» Денис Пушилін заявив, що планує скасувати комендантську годину у вихідні дні влітку. При цьому він не виключив повне скасування комендантської години в майбутньому, зазначивши, що від неї «найбільше страждає молодь». У той же час «глава ДНР» підкреслив, що скасування комендантської години «перекреслиться» в разі відновлення масштабних бойових дій.
  • 31 травня 2021 року Денис Пушилін підписав «указ» про скасування на території «ДНР» комендантської години у вихідні дні з 1 червня по 15 вересня. Раніше комендантська година діяла щодня з 23:00 до 5:00 ранку. Її скасовували спеціальними указами «глави ДНР» в окремі дні в особливих випадках.