Форум «Південна стратегія розвитку» на Херсонщині біля Криму: новий газопровід і реконструкція аеропорту

Новий газопровід, очисні споруди в населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкція Херсонського аеропорту і ще десятки проєктів для розвитку регіону презентували на Міжнародному інвестиційному форумі «Південна стратегія розвитку», який стартував в Херсонській області 10 червня.

Про це повідомляє телеканал «Дом».

Родовище газу в селі Стрілкове на Херсонщині відрізане від газотранспортної системи України. Влітку надлишки газу вже не один рік спалюються у повітря, взимку ж виникає його дефіцит. Через відсутність газопроводу страждають дві найбільші громади Херсонської області — Новотроїцька і Генічеська. Місцеві жителі скаржаться на постійні перебої з газом і високі платіжки.

Щоб вирішити проблему, в Генічеському районі планують побудувати газопровід довжиною 96 км.

«У нас проєкт будівництва магістрального газопроводу від заповідника «Асканія-Нова» до Генічеська. Реалізація цього проєкту дозволить розвивати систему газопостачання у прилеглих районах, по яких він проходитиме. Якщо все вийде, газом будуть забезпечені і споживачі Новотроїцького району, і Генічеського», — пояснює заступник директора департаменту розвитку територій Херсонської облдержадміністрації Іван Чорний.

Будівництво газопроводу дозволить зменшити ціну на газ для місцевого населення, зазначає глава Херсонської ОДА Сергій Козир.

«Це потрібно зробити. Це, зокрема, дасть можливість розглядати в майбутньому зниження ціни на газ для населення, тому що тут є родовище. Тобто це дає перспективи розвитку цієї громади», — наголосив він.

Під час Міжнародного інвестиційного форуму «Південна стратегія розвитку» учасники заходу представляють проєкти, які допоможуть знайти потенційних інвесторів.

«Ми виступили ініціаторами проєкту будівництва каналізації на Арабатській Стрілці, хочемо прибрати всі нечистоти з звідси на очисні споруди Генічеська. Відсутність каналізації гальмує розвиток Арабатської Стрілки», — наголосив керівник приватної компанії Володимир Чирич.

Упродовж двох днів на форумі буде представлено три десятки інвестиційних проєктів для розвитку територій, наближених до адмінмежі з окупованим Кримом. Серед них — будівництво центру трансплантології в Херсоні, розвиток місцевого аеропорту, а також систем зрошення і туристичних локацій. Ці та інші проєкти допоможуть поліпшити життя людей на адмінмежі з окупованим Кримом.

Також одне з головних питань, яке піднімається на форумі — це деокупація Кримського півострова. Зараз дуже важлива інформаційна підтримка в цьому питанні, зазначає генеральний директор державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» Юлія Островська.

«Одне з питань, яке піднімається на форумі — це питання деокупації Криму. Ми зараз перебуваємо в безпосередній близькості — за 14 км від Криму, тут навіть видно півострів трішки. Ми знаємо, що в будь-якому випадку Крим повернеться. Але для того також потрібно інформувати людей, які перебувають там і опинилися в пастці в окупаційної влади, потрібно інформувати про те, що відбувається в Україні», — наголошує Юлія Островська.

У Генічеському районі Херсонській області біля адмінкордону з окупованим Кримом стартував перший інвестиційний форум «Південна стратегія розвитку», який об’єднав представників уряду, місцевого самоврядування, бізнесу та інвесторів, щоб сформувати бачення реінтеграції Півдня України та створити стратегію його розвитку.

Форум зібрав близько 600 учасників: 168 глав територіальних громад, понад 400 гостей і волонтерів, 30 професійних спікерів. До роботи з організації були залучені п’ять профільних міністерств.

Проєкт Форум «Південна стратегія розвитку» реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Детальніше читайте в матеріалі ЦЖР: Відродження «Чорноморнафтогазу» на Стрілковому родовищі

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine