Прокуратура завершила розслідування про держзраду Аксенова, Константинова, Поклонської і ще шести чиновників

Новини
Сергій Аксенов, Володимир Константинов, Наталія Поклонська Фото: УНИАН

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно 8 колишніх високопосадовців АР Крим за фактом вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державної зради та створення злочинної організації.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора України.

Слідство встановило, що чиновники окупаційної адміністрації РФ з лютого по березень 2014 року, перебуваючи на території АР Крим та міста Севастополя, створили злочинну організацію.

У них також була мета повалити конституційний порядок і змінити межі території України.

У держзраді підозрюють:

ексдепутата Верховної Ради АР Крим, в подальшому так званого «голови Ради Міністрів Республіки Крим» Сергія Аксенова;
ексглаву Верховної Ради АР Крим, в подальшому так званого «главу Державної Ради Республіки Крим» Володимира Константинова;
колишню прокурорку Генеральної прокуратури України, в подальшому так звану «прокурорку Республіки Крим» Наталю Поклонську;
Севастопольського міського голову Юрія Дойникова;
ексначальника відділу карного розшуку Сімферопольського міськуправління ГУ МВС України в АР Крим, в подальшому так званого «міністра внутрішніх справ Республіки Крим» Сергія Абісова;
начальника штабу Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України, в подальшому так званого «начальника Прикордонної служби Республіки Крим» В.І. Мельниченка;
колишнього депутата Верховної Ради АР Крим, в подальшому так званого «першого заступника голови Ради Міністрів Республіки Крим» Рустама Теміргалієва;
колишнього начальника управління СБУ в Севастополі, в подальшому так званого «начальника ФСБ в Республіці Крим» Петра Зиму.

Зазначених людей підозрюють відразу за шістьма статтями КК України (ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 109, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111 і ч. 1 ст. 255).

Так звані «депутат» Госдуми РФ Наталя Поклонська, «глава Криму» Сергій Аксенов та «спікер Госсовеєта Криму» Володимир Константинов не звертались із клопотаннями до прокуратури АРК про готовність співпрацювати зі слідством у кримінальних провадженнях, у яких їм повідомлено про підозри. У прокуратурі  кажуть, що були б цьому раді, і готують нові підозри. 

Як повідомила Генпрокуратура України у відповіді на інформаційний запит Центру журналістських розслідувань, Слідчим відділом управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях,  ГПУ розслідується кримінальне провадження за підозрою С.Аксенова, В.Константинова, Н.Поклонської, Ю.Дойникова, С.Абісова, В.Мельниченка, С.Шахова, Р.Темиргалієва у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст.28, ч.1 ст.109 (вчинення дій з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), ч.4 ст.28, ч.3 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до тяжких наслідків), ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.1 ст.255 (створення злочинної організації) КК України, П. Зими та О.Чалого  – у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст.28, ч.1 ст.109, ч.4 ст.28, ч.3 ст. 110, ч.1 ст.255 КК України.

Слідством встановлено, що вказані особи упродовж грудня 2013 року – лютого 2014 року створили злочинну організацію з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади на території АР Крим та м.Севастополя, зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, та брали у ній участь. 3 квітня 2017 їм було  повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні інкримінованих злочинів.

У вересні 2015 року прокуратура АРК повідомила про підозру у вчиненні злочину «главі Криму» Сергію Аксенову в зв’язку з незаконною передачею у власність РФ майна державного підприємства України Міжнародний дитячий центр «Артек».