Ракетні кораблі ВМС Великої Британії та Нідерландів увійшли до Чорного моря

Новини
Есмінець ВМС Великої Британії HMS Defender і фрегат ППО ВМС Нідерландів HNLMS Evertsen (позаду) проходять протоку Босфор Фото: Twitter Yörük Işık

Ще два ракетні кораблі країн НАТО увійшли до Чорного моря – есмінець ВМС Великої Британії «Дефендер» (HMS Defender, D36) і фрегат ППО ВМС Нідерландів «Евертсен» (HNLMS Evertsen, F805).

Вони приєднаються до американського ракетного есмінця USS Laboon (DDG 58), який увійшов до акваторії моря минулого тижня.

«Сьогодні ми пройшли Босфор разом із HNLMS Evertsen, прямуючи в Чорне море для участі в військово-морських операціях, що засвідчують взаємодію з нашими союзниками в регіоні Україною, Румунією, Грузією», – повідомляється в офіційному Twitter есмінця HMS Defender.

В свою чергу командування Британської авіаносної ударної групи у своєму Twitter повідомило, з якою метою кораблі обох держав, що входять до цієї групи, увійшли в Чорне море:

– Засвідчення відданості Великої Британії підтриманню регулярної присутності своїх військово-морських сил на Західних Балканах і в Чорному морі;
– Збереження свободи мореплавства, що підкреслює відданість Великої Британії загальноприйнятим міжнародним правилам, нормам і стандартам, які підтримують відкритий, ліберальний світовий порядок;
– Запевнення партнерів Британії, демонстрація можливостей Великої Британії й НАТО, навчання і взаємодія з Україною, Грузією й Румунією.

Фото есмінця ВМС Великої Британії HMS Defender і фрегата ППО ВМС Нідерландів HNLMS Evertsen на шляху до Чорного моря опублікував у Twitter турецький  інформаційний портал Yörük Işık, який відстежує проходження кораблів через протоку Босфор і Мармурове море.

Як повідомили агентству ТАСС у Національному центрі управління обороною Росії, сили і засоби Чорноморського флоту РФ приступили до контролю за діями есмінця ОРО Defender ВМС Великобританії і фрегата УРО Evertsen ВМС Нідерландів, які зайшли в акваторію Чорного моря.

Нагадаємо: