Ракетні кораблі ВМС Великої Британії та Нідерландів увійшли до Чорного моря

Ще два ракетні кораблі країн НАТО увійшли до Чорного моря - есмінець ВМС Великої Британії «Дефендер» (HMS Defender, D36) і фрегат ППО ВМС Нідерландів «Евертсен» (HNLMS Evertsen, F805).

Есмінець ВМС Великої Британії HMS Defender і фрегат ППО ВМС Нідерландів HNLMS Evertsen (позаду) проходять протоку Босфор Фото: Twitter Yörük Işık

Вони приєднаються до американського ракетного есмінця USS Laboon (DDG 58), який увійшов до акваторії моря минулого тижня.

«Сьогодні ми пройшли Босфор разом із HNLMS Evertsen, прямуючи в Чорне море для участі в військово-морських операціях, що засвідчують взаємодію з нашими союзниками в регіоні Україною, Румунією, Грузією», – повідомляється в офіційному Twitter есмінця HMS Defender.

В свою чергу командування Британської авіаносної ударної групи у своєму Twitter повідомило, з якою метою кораблі обох держав, що входять до цієї групи, увійшли в Чорне море:

– Засвідчення відданості Великої Британії підтриманню регулярної присутності своїх військово-морських сил на Західних Балканах і в Чорному морі;
– Збереження свободи мореплавства, що підкреслює відданість Великої Британії загальноприйнятим міжнародним правилам, нормам і стандартам, які підтримують відкритий, ліберальний світовий порядок;
– Запевнення партнерів Британії, демонстрація можливостей Великої Британії й НАТО, навчання і взаємодія з Україною, Грузією й Румунією.

Фото есмінця ВМС Великої Британії HMS Defender і фрегата ППО ВМС Нідерландів HNLMS Evertsen на шляху до Чорного моря опублікував у Twitter турецький  інформаційний портал Yörük Işık, який відстежує проходження кораблів через протоку Босфор і Мармурове море.

Як повідомили агентству ТАСС у Національному центрі управління обороною Росії, сили і засоби Чорноморського флоту РФ приступили до контролю за діями есмінця ОРО Defender ВМС Великобританії і фрегата УРО Evertsen ВМС Нідерландів, які зайшли в акваторію Чорного моря.

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine